Бюджетникам Івано-Франківська заборгували 120 млн грн зарплати – найбільше в області

Новини, Суспільство

Станом на 15 липня заборгованість по зарплаті працівникам бюджених установ на Івано-Франківщині становить 181 млн грн, в тому числі прострочена – 40,6 млн грн.

Про це інформує щоденна онлайн-газета Голос ІФ з посиланням на КУРС.

Найбільша заборгованість в Івано-Франківській територіальній громаді – 120 млн грн, в тому числі прострочена – 40 млн грн. Про це на нараді в голови ОДА повідомила директорка департаменту фінансів Івано-Франківської ОДА Ірина Мацькевич.

У Долинській ТГ заборгованість з виплати зарплати бюджетникам становить 30 млн грн, у Городенківській – 13 млн грн, у Снятинськькій – 7,4 млн грн.

“Ситуація, яка складається з виплатою заробітної плати, є вкрай критичною. Більшість з цих громад мали фінансові ресурси, які могли спрямувати на виплату заробітної плати”, – сказала Мацькевич.

Вона зазначила, що у громадах нараховують премії і доплати, які не є обов’язковими.

“На початку року був вільний залишок, який теж мали направити на погашення заборгованості по заробітній платі. Більшість громад понад 60% вільного залишку дійсно направили на погашення заборгованості із заробітної плати. Але не розумію, чому Івано-Франківська територіальна громада при спрямуванні вільного залишку коштів у розмірі 40 млн грн на заробітну плату спрямувала тільки 5%, або 3,6 млн грн. Аналогічно Долинська територіальна громада з 10 млн грн на заробітну плату спрямувала аж 0,4% або 36 тисяч гривень”, – розповіла Ірина Мацькевич.

Вона зазначила, що департамент фінансів направить листа в правоохоронні органи, і запропонувала звернутися до Державної казначейської служби з проханням дозволити Івано-Франківській ТГ використовувати кошти виключно на заробітну плату, оскільки тут прострочена заборгованість від початку року.

Голова ОДА Світлана Онищук хотіла поспілкуватися з керівництвом Івано-Франківсьої ТГ. Але представники Івано-Франківської мерії проігнорували нараду.

Не забудьте підписатися на наш YouTube канал Голос ІФ, дізнавайтеся актуальні новини м.Івано-Франківська та області першими! 

Підтримати Голос ІФ: ПриватБанк 4246 0010 0028 2636.

Ми у соціальних мережах. Підписуйтесь в групи Facebok: Голос.if.ua, Голос Прикарпаття, Голос Івано-Франківська, Новини Івано-Франківська та Туристичні Карпати. Дізнавайтесь новини м. Івано-Франківська та області першими.