Уряд готує нові правила переобладнання квартир під магазини та офіси

Економіка, Новини, Політика

Уже незабаром підприємцям стане легше об’єднувати квартири або ділити їх на кілька, проте це станеться у разі вступу в силу нової урядової постанови.

Про це пише щоденна онлайн-газета Голос ІФ з посиланням на FBC.ua.

На думку експертів це має спростити життя власникам перукарень, аптек та ломбардів на перших поверхах житлових будинків.

Оскільки будинки зведеня в часи СРСР для таких змін не розраховані, то розробники постанови зробили акцент саме на об’єктах нерухомості, що будуються. Експерти вважають, що у новому механізмі можуть бути зацікавлені інвестори, які планують в подальшому здавати придбані квартири в оренду.

Водночас експерти ріелтори вважають, що «держава не упустить свого шансу заробити. “Розумні підприємці купують чотирикімнатну квартиру і ділять її. Наприклад, на чотири однокімнатних зі спільним холом — і здають в оренду кожну, як однокімнатну, заробляючи при цьому хороші гроші. Ймовірно, держава хоче «прикрити таку лавочку»”, – розмірковують рієлтори.

Згідно з інформацією, ця постанова спростить поділ квартир, будинків і всього іншого в тому випадку, коли люди, начебто, мають між собою взаєморозуміння. Просто це можна буде зробити без суду, через заяву.У той же час деякі аналітики впевнені, що основний зміст урядового проекту постанови пов’язаний з наміром подолати корупцію. Оскільки для того, аби узаконити окремий вхід або перепланування, потрібно отримати багато дозволів.

Крім того експерти з нерухомості вважають, що новий порядок може вплинути на ціни орендного житла.

«Подібні нововведення, які вимагають певних тимчасових і грошових витрат на переформатування об’єктів, можуть накласти відбиток на середньозважені ставки оренди і потягнути їх вгору. Орендарі в свою чергу отримають більш комфортні та безпечні умови праці», — кажуть експерти.

Не забудьте підписатися на наш YouTube канал Голос ІФ, дізнавайтеся актуальні новини м.Івано-Франківська та області першими! 

Підтримати Голос ІФ: ПриватБанк 4246 0010 0028 2636.

Ми у соціальних мережах. Підписуйтесь в групи Facebok: Голос.if.ua, Голос Прикарпаття, Голос Івано-Франківська, Новини Івано-Франківська та Туристичні Карпати. Дізнавайтесь новини м. Івано-Франківська та області першими.