Додаткові труднощі для медіа професіоналів

Новини, Політика, Суспільство

Наразі існує ще більше причин для занепокоєння щодо поширення дезінформації через соціальні медіа в інформаційному просторі України.

Про це інформує щоденна онлайн-газета Голос ІФ.

З огляду на те, як ЗМІ ставляться до своїх обов’язків. Соціальні медіа створюють додаткові труднощі для медіапрофесіоналів та органів влади, оскільки мають численні прогалини для дезінформації – чи через інструменти негативного російського впливу, чи то конспіративні конструкції теоретиків, чи то через ті ЗМІ, які шукають вигоду завдяки перегляду їхніх матеріалів читачами.

Багато дописів спочатку розповсюджуються в закритих сервісах обміну повідомленнями («WhatsApp», «Telegram»), а потім поширюються через відкриті мережі, такі як «Twitter» або «Facebook». Це робить майже неможливим визначити, хто є їхнім автором. Окрім локальних фейків, у мережі циркулюють десятки, а то й сотні фейків-іноземців. Найчастіше вони потрапляють в Україну з Південної Америки, США і, звісно ж, з Росії. А їх поширювачами можуть стати як прості користувачі «Facebook», так і медіа. Так, частину фейків, які виникають за кордоном, користувачі просто перекладають українською та російською. Спочатку хтось з українців поширює допис, наприклад, американця. Наступний, хто вирішить поширити повідомлення, додасть переклад. Інший користувач поширить тільки переклад. І таких поширень у найрізноманітніших інтерпретаціях може бути тисячі.

Український та російський сегменти «Facebook» тісно перетинаються. Фейки, які початково поширюють у російських групах та публічних сторінках, швидко потрапляють і в Україну.

У соціальних мережах ми стикаємося переважно з тими неправдивими твердженнями, які формуються для того, щоб навіяти страх та посіяти розбрат. Викривати неправдиві твердження в соціальних мережах – завдання журналістів, кожен з яких має бути здатним застосувати базові навички із цифрового дослідження та верифікації. З огляду на перспективи зростання кількості та технічної досконалості фейків, у майбутньому велика частина дезінформації все ще може бути виявлена саме за допомогою цих основних методів.

Не забудьте підписатися на наш YouTube канал Голос ІФ, дізнавайтеся актуальні новини м.Івано-Франківська та області першими! Підтримати Голос ІФ: ПриватБанк 4246 0010 0028 2636

 

Ми у соціальних мережах. Підписуйтесь в групи Facebok: Голос.if.ua, Голос Прикарпаття, Голос Івано-Франківська, Новини Івано-Франківська та Туристичні Карпати. Дізнавайтесь новини м. Івано-Франківська та області першими.