Виставу-драму зіграють у садибі Василя Стефаника під відкритим небом

Новини, Суспільство

14 травня у селі Русів на території садиби Василя Стефаника актори Івано-Франківського національного академічного драматичного театру імені Івана Франка зіграють драму-ораторію “Вона  Земля”. Готувалися до цієї вистави приблизно рік, розповів режисер, керівник драмтеатру Ростислав Держипільський.

Про це інформує щоденна онлайн-газета Голос ІФ з посиланням на Суспільне.

За його словами, команда раніше побувала у Русові, зокрема, у будинку, де жив та писав Стефаник.

Там неймовірно красиві локації та краєвиди. І ми ще тоді казали, що треба зіграти виставу. Коли ми були там, буквально, після прем’єри, чотири роки тому, як відбулася вона на день народження Стефаника. Власне, відтоді ми планували“, — розповідає Ростислав Держипільський.

Процес роботи, за його словами, не був стандартним. Команда досліджувала твори Стефаника, його новели та проводила тренінги. Загалом підготовка тривала близько року. До слова, виставу зіграють під відкритим небом.

Ми хочемо її повністю відтворити, як вона в оригіналі відбувалася, з декораціями. Якщо ви знаєте, декорації в нас — такий начебто закинутий старий іконостас, у якому перебувають герої, основні дійові особи“, — сказав Держипільський.

До 150-річчя Стефаника. У родинній садибі письменника зіграють виставу-драму під відкритим небомОлег Цьона

До 150-річчя Стефаника. У родинній садибі письменника зіграють виставу-драму під відкритим небом

Він додає, що вистава є символічною для українців. Основою для спектаклю “Вона — Земля” стали твори, які Василь Стефаник створив після того, як розпочалася Перша світова війна.

Тоді у Стефаника була перерва, пауза, 14 років він не писав. І це, власне, відкрило новий виток. Твори, які за радянської доби не дозволяли, наприклад, “Сини”, “Марія”. Вони, на жаль, актуальні сьогодні. Тоді Україна мала можливість стати незалежною, бути окремою державою, але втратила свій шанс, і відбулися сумні події для Української нації. Це ще якась така річ, щоб цього не повторилося, і ми раз і назавжди вийшли із тієї кризи“, — додав Ростислав Держипільський.

До 150-річчя Стефаника. У родинній садибі письменника зіграють виставу-драму під відкритим небомНаталія Половинка

До 150-річчя Стефаника. У родинній садибі письменника зіграють виставу-драму під відкритим небом

Вистава “Вона — Земля” розпочнеться о 20:30. Вхід на подію вільний. Наживо драму-ораторію “Вона — Земля” можна подивитися на ютуб-каналі Суспільного Карпати.

Не забудьте підписатися на наш YouTube канал Голос ІФ, дізнавайтеся актуальні новини м.Івано-Франківська та області першими! 

Підтримати Голос ІФ: ПриватБанк 4246 0010 0028 2636

 

Ми у соціальних мережах. Підписуйтесь в групи Facebok: Голос.if.ua, Голос Прикарпаття, Голос Івано-Франківська, Новини Івано-Франківська та Туристичні Карпати. Дізнавайтесь новини м. Івано-Франківська та області першими.