Росія на Донбасі видає “напівпаспорти”, – Тука (відео)

Відео-новини, Новини, Політика

Паспорти Російської Федерації, що видаються жителям окупованих територій України, не є повноцінними паспортами. Їхні власники позбавлені цілої низки гарантованих Конституцією РФ прав.

Таку думку в ефірі телеканалу OBOZREVATEL висловив ексзаступник міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Георгій Тука, інформує щоденна онлайн-газета Голос ІФ.

“Ті російські паспорти, які видаються громадянам України, які нині мешкають на окупованих територіях, – це напівпаспорти”, – зауважив він.

Як пояснив Тука, проблема полягає в тому, що в цих документах немає реєстрації за місцем проживання – прописки.

“У них відсутнє місце прописки. В Росії досі існує інститут прописки. Без цієї печатки, без реєстрації людина не має можливості ані отримати пенсію, ані взяти участь у будь-яких виборах. Фактично людина не має місця проживання. Вона позбавлена цілої низки гарантій навіть чинної російської Конституції”, – пояснив політик.

Тука погодився з тим, що власників таких паспортів можна назвати “недогромадянами” Росії та “недоросіянами”.

Він додав, що лише невелика частина пенсіонерів, що проживають на окупованому Донбасі, отримує пенсії, які формально називаються “гуманітарно-соціальною допомогою”.

“Вона досить обмежена. У перерахунку на гривню це в середньому близько 2000 гривень”, – повідомив політик.

Не забудьте підписатися на наш YouTube канал Голос ІФ, дізнавайтеся актуальні новини м.Івано-Франківська та області першими! Підтримати Голос ІФ: ПриватБанк 4246 0010 0028 2636

Ми у соціальних мережах. Підписуйтесь в групи Facebok: Голос.if.ua, Голос Прикарпаття, Голос Івано-Франківська, Новини Івано-Франківська та Туристичні Карпати. Дізнавайтесь новини м. Івано-Франківська та області першими.