Рада планує збільшити гарантований розмір аліментів

Економіка, Новини, Політика, Суспільство

Народні депутати в першому читанні схвалили законопроєкт №3881, який збільшує мінімальний розмір аліментів.

Про це повідомляє Українська правда з посиланням на трансляцію засідання Верховної Ради, сторінку законопроєкту на сайті ВР, пише щоденна онлайн-газета Голос ІФ.

Деталі: “За” висловилися 339 депутатів, “проти” – 0.

У пояснювальній записці законопроєкту зазначається, що сімейне законодавство передбачає додаткові аліментні зобов’язання, які покладаються на родичів дитини – у разі, якщо батьки не можуть сплачувати аліменти.

У 2017 році  мінімальний розмір аліментів від батьків було збільшено з 30% від прожиткового мінімуму для дитини – до 50%.

Натомість, для дітей, які мають право на одержання аліментів з інших членів сім’ї та родичів, розмір аліментів залишається на рівні 30% прожиткового мінімуму.

Станом на 2020 рік мінімальний гарантований розмір аліментів на дитину, який може бути стягнутий з батьків, становить від 929,50 до 1159 грн.

Розмір аліментів від інших родичів не може бути меншим, ніж  557,70 – 695,40 грн.

Законопроєкт №3881 встановлює єдиний мінімальний розмір аліментів.

Як зазначається, він не може бути меншим, ніж 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Не забудьте підписатися на наш YouTube канал Голос ІФ, дізнавайтеся актуальні новини м.Івано-Франківська та області першими! 

Підтримати Голос ІФ: ПриватБанк 4246 0010 0028 2636

Ми у соціальних мережах. Підписуйтесь в групи Facebok: Голос.if.ua, Голос Прикарпаття, Голос Івано-Франківська, Новини Івано-Франківська та Туристичні Карпати. Дізнавайтесь новини м. Івано-Франківська та області першими.