На Франківщині земля йде з-під ніг, місцеві нажахані: “З кожним роком тільки гірше” (фото)

Економіка, Новини, Суспільство

Просідання грунту виникло через глибокі шахти.

В Івано-Франківській області помітили просідання ґрунту, яке пов’язане з прокладеними під землею шахтами.

Детальніше про це розповідає прес-служба Івано-Франківської обласної державної адміністрації,  передає щоденна онлайн-газета Голос ІФ .

Повідомляється, що просідання грунту було виявлено неподалік від села Кропивник Калуського району Івано-Франківської області. Фахівці відзначили, що просідання виникло на території сільськогосподарських земель. Довжина просідання – 250-300 метрів, поріг – 30 сантиметрів. Відстань до найближчого житлового будинку – 100 метрів.

Прес-служба зазначає, що ситуація не Нова – за нею спостерігали попередні кілька років.

Просідання грунту / фото : Франківська облдержадміністрація
Просідання грунту / фото : Франківська облдержадміністрація
” На даній території проводилися інструментальні спостереження, завдяки яким було встановлено процес зміщення гірського масиву і деформації земної поверхні, який проявляється у вигляді утворення мульди просідання. Даний процес, за прогнозними оцінками, триватиме ще тривалий період часу”,-пише прес-служба.

У відомстві уточнили, що під землею на зазначеній території знаходяться шахти, сумарною вистій майже 80 метрів.

На даний момент представники управління цивільного захисту та вчені проводять дослідження і опрацьовують ряд дій, спрямовані на вирішення проблеми. З мешканцями мела Кропивник проводяться роз’яснювальні бесіди. Робоча група повідомляє, що загрози населенню немає.

Не забудьте підписатися на наш YouTube канал Голос ІФ, дізнавайтеся новини м.Івано-Франківська та області першими!

Ми у соціальних мережах. Підписуйтесь в групи Facebok: Голос.if.ua, Голос Прикарпаття, Голос Івано-Франківська, Новини Івано-Франківська та Туристичні Карпати. Дізнавайтесь новини м. Івано-Франківська та області першими.