У Івано-Франківську дітей з вадами слуху навчають програмуванню

Здоров'я, Новини, Суспільство

Навчання з основ візуального програмування та робототехніки для дітей з особливими освітніми потребами розпочалося шостого грудня в “Робоклубі”, що знаходиться в інноваційному центрі “Промприлад. Реновація”.

Про це інформує щоденна онлайн – газета Голос ІФ з посиланням на Суспільне Карпати.

У проєкті “Kids Create” – 12 учасників. Робототехніці тут навчають дітей від восьми до 11-ти років. Це школярі з Івано-Франківської області, які мають проблеми зі слухом. Вчитимуть їх щонеділі протягом п’яти місяців.

В Івано-Франківську дітей з вадами слуху навчають програмуванню

“Це вже третій проєкт, тобто “Kids Create”. До того в нас були проєкти “Kids Do”, друга частина. Загалом, в тих двох проєктах взяло участь 18 дітей. І вже з цих 18-ти ми сформували групу для того, щоб розпочати третій проєкт – “Kids Create”, – розповідає координаторка проєкту Лілія Витвицька.

Діти вивчають робототехніку на базі конструкторів серії Lego Education. Також освоюють візуальне програмування на основі платформи Scratch. Триває заняття півтори години.

В Івано-Франківську дітей з вадами слуху навчають програмуванню

“Цього року ми заклали в програму таку методику, як дизайн-сквод. Це методика, яку придумали вчені NASA, насправді для дітей, для розвитку, для виявлення в них інженерної думки. Виглядає це все дуже просто. Діти роблять поробки, конструкції з підручних матеріалів, але в кожній конструкції лежить, зазвичай, якийсь закон фізики, який діти, скажімо так, граючись, вивчають”, – розповідає Олена Манів-Головецька, яка теж координує проєкт “Kids Create”.

Не всі діти прийшли на перше заняття. Деякі – вдома на карантині. Оксана Вінтонів – мама дитини з особливими освітніми потребами: “Ми проєктом зацікавилися тому, що я бачила по дитині, що він цікавиться таким видом діяльності. Тобто, Lego в нас вдома дуже багато. Він сам придумує різноманітні конструкції, формує з різних наборів різні будинки, гаражі, машини, джипи. Тому, коли до мене зателефонували з такою пропозицією. Звичайно, я погодилася”.

Фінансує частину проєкту, близько 70 %, ґрантова програма громадського ресторану Urban Space 100. На нього вони виділили 40 тисяч гривень.

“Цей курс був розроблений уже як третя частина чинного курсу. Ми побачили цінність у ньому через те, що в Івано-Франківську та навколишніх територіях немає достатньо середовища для дітей з обмеженням слуху, які би могли займатися, навчатися і перебувати разом, знайомитися. Відповідно, коли заклад не працює, то це викликає певні додаткові нюанси через перерахунок коштів. Через те курс змістився у нас”, – повідомила координаторка ґрантової програма Urban Space 100 Аліна Корнутій.

Не забудьте підписатися на наш YouTube канал Голос ІФ, дізнавайтеся новини м.Івано-Франківська та області першими!

Ми у соціальних мережах. Підписуйтесь в групи Facebok: Голос.if.ua, Голос Прикарпаття, Голос Івано-Франківська, Новини Івано-Франківська та Туристичні Карпати. Дізнавайтесь новини м. Івано-Франківська та області першими.