Івано-Франківськгаз хоче, щоб у 2021 прикарпатці платили за транспортування втричі більше

Економіка, Новини, Суспільство

АТ «Івано-Франківськгаз» оприлюднив протокол відкритого обговорення проєкту тарифу на послуги розподілу (транспортування) природного газу на 2021 рік.

На 2021 рік компанія пропонує встановити тариф у розмірі 4,34 грн + ПДВ за 1 куб. м. Сьогодні тариф на послуги транспортування природного газу складає 1,38 грн за 1 куб. м, пише щоденна онлайн – газета Голос ІФ.

У першому проєкті тарифу була закладена рентабельність у розмірі 10%, але в ході обговорення її зменшили до 5%.

За словами голови правління АТ «Івано-Франківськгаз» Віталія Шульги,  рентабельність у 10% була б оптимальною для забезпечення працівникам виплат соціального характеру, які передбачені умовами Колективного договору і які упродовж останніх років не виконуються у зв’язку з відстуністю вільних коштів. А також для забезпечення капітальних вкладень у матеріально-технічну базу товариства.

У компанії необхідність перегляду чинного тарифу пояснюють:

– зміною обсягу надання послуг з розподілу природного газу відносно врахованих при розрахунку чинного тарифу більше ніж на 5%;

– ростом витрат з незалежних від товариства причин, які спричинені інфляцією;

– встановленням належного рівня оплати праці задля зменшення відтоку кваліфікованих кадрів;-

– забезпеченням належного фінансування витрат, пов’язаних з виконанням робіт з утримання системи газопостачання;

– компенсацією збитків, яких зазнало товариство внаслідок невідповідності затвердженого розміру тарифу у порівнянні з обґрунтованими фактичними витратами;

– необхідністю у додаткових витратах;

– встановленням належного рівня рентабельності.

За результатами обговорення вирішили направити у НКРЕКП заяву та пакет документів щодо необхідності перегляду тарифу на розподіл природного газу на 2021 рік.

Не забудьте підписатися на наш YouTube канал Голос ІФ, дізнавайтеся новини м.Івано-Франківська та області першими!

Ми у соціальних мережах. Підписуйтесь в групи Facebok: Голос.if.ua, Голос Прикарпаття, Голос Івано-Франківська, Новини Івано-Франківська та Туристичні Карпати. Дізнавайтесь новини м. Івано-Франківська та області першими.