Інститут нацпам’яті просить Фельдмана прибрати своє прізвище від пам’ятника Голодомору

Новини, рубрика призабуті імена, Суспільство

В Українському інституті національної пам’яті вважають, що покажчик “Фельдман екопарк” поруч з Меморіалом жертвам Голодомору ображає пам’ять.

Про це інформує щоденна онлайн – газета Голос ІФ з посиланням на 2day.

У листопаді 2008 року на Окружній дорозі (на території села Черкаська Лозова) відкрили Меморіал Жертв Голодомору. У листопаді 2020 року поряд з пам’ятним місцем з’явилася різнобарвна табличка “Фельдман екопарк” — покажчик на недавно відкриту “Долину альпак”. Табличку знесли “невідомі патріоти”, але нардеп Олександр Фельдман пообіцяв відновити її і зробив це. Представники Українського інституту національної пам’яті Сергій Бутко і Сергій Горобець просять парламентарія прибрати покажчик.

“Така реклама-покажчик вводить в оману необізнану людину про символізм місця пам’яті жертв вбивства голодом в 1932-1933 роках. Її розташування перед Меморіальним комплексом об’єктивно, незважаючи на всі пояснення-роз’яснення ідеологів, організаторів і керівних виконавців, є образою пам’яті наших предків, які загинули від комуністичного геноциду. Сподіваємося, що несвідомою образою і без спеціальної мети, але факт залишається фактом”,— повідомили вони.

Представники Українського інституту національної пам’яті підкреслюють, покажчик спровокував образа пам’яті жертв геноциду, ніякі пояснення цього не вибачають і не заспокоюють. До того ж, це провокує радикалізацію настроїв.

“Саме тому закликаємо громадянина і народного депутата України Олександра Фельдмана з доброї волі і з метою консолідації української нації, гармонізації міжнаціональних відносин ліквідувати причину занепокоєння, підозр і і обурення. Розуміємо, що для цього потрібні мужність і мудрість. Сподіваємося, що він успішно пройде це життєве випробування. Такі дії стали б реальним втіленням заяв політика про толерантність і взаєморозуміння між людьми “, — просять Сергій Бутко і Сергій Горобець.

Нагадаємо, поруч з пам’ятником Голодомору в Харківській області народний депутат поселив тварин. У 100 метрах від Меморіального комплексу встановили табличку “Фельдман екопарк”. 6 листопада група невідомих людей прибрала цей покажчик. Його поновили 12 листопада.

Не забудьте підписатися на наш YouTube канал Голос ІФ, дізнавайтеся новини м.Івано-Франківська та області першими!

Ми у соціальних мережах. Підписуйтесь в групи Facebok: Голос.if.ua, Голос Прикарпаття, Голос Івано-Франківська, Новини Івано-Франківська та Туристичні Карпати. Дізнавайтесь новини м. Івано-Франківська та області першими.