На рекламу Марцінківа і його команди у ЗМІ з міського бюджету витратили 36 мільйонів гривень

Економіка, Новини, Політика

Щонайменше 36 мільйонів гривень за 4 роки: у ГО “Центр Політичних Студій” підрахували, скільки коштів з міського бюджету витратили на рекламу Івано-Франківського міського голови Руслана Марцінківа та депутатів від “Свободи” у місцевих засобах масової інформації.

Про це інформує щоденна онлайн – газета Голос ІФ з посиланням на інформаційне агентство “Укрінформ”.

Експерт-аналітик з ГО “Центр Політичних Студій” Михайло Джогола зазначив, що “секрет медійної сили” Руслана Марцінківа криється в підпрограмі міськради “Доступ громадян до публічної інформації органів місцевого самоврядування міста Івано-Франківська”, яка протягом каденції Марцінківа щедро фінансується з міської скарбниці.

 “Ця Програма існує 4 роки, ми її проаналізували і виявили, що на її реалізацію скерували близько 36 мільйонів гривень. Це те, що стосується виключно ЗМІ. Сюди не входять друкована агітація, бігборди, промоційні заходи. Це доволі багато. Якщо цю Програму треба виконувати, щоб інформувати франківців про діяльність усієї міської ради, то це одна справа. Інша справа, що ці кошти насправді йдуть на персональну рекламу міського голови Руслана Марцінківа й частини партії ВО “Свобода”, яку він представляє. Фракція у міськраді налічує 13 осіб. Дуже часто в інформаційний простір потрапляють сюжети й статті, які передбачають рекламу мера й інших членів “Свободи”. От у чому проблема. Посилення витрат на рекламу відбулось у червні. Розуміємо, що це гроші з місцевого бюджету, наші з вами податки, які йдуть на рекламу кандидата Марцінківа у передвиборчий період”, – зазначає Михайло Джогола.

З міського бюджету постійно оплачуються рекламні публікації про Руслана Марцінківа у франківських приватних газетах, гроші громади витрачаються на часті регулярні радіо- і телеефіри з мером на місцевих телеканалах і FM-станціях. Зрідка у цих публікаціях чи інтерв’ю фігурують інші члени так званої “команди Марцінківа” і ніколи – представники інших політичних сил у міській раді.

Таке “висвітлення діяльності міської ради” дуже далеке від об’єктивного, збалансованого і безстороннього, а тим більше критичного аналізу й інформування громади. За змістом це є звичайною політичною рекламою політика та партії з тою лиш різницею, що фінансується вона не з партійного бюджету, а за рахунок платників податків Івано-Франківська, тобто з кишень самих виборців. Для цього щомісяця міськвиконком без обговорень голосує за рішення під непримітною назвою “Про перелік засобів масової інформації”: у додатках до рішення розписано, яке ЗМІ скільки отримає грошей з міського бюджету.

Медійний аналітик Ігор Ткач додає, що у теперішнього міського голови Руслана Марцінківа “справді багато ресурсу в руках, тому його побороти будь-кому буде непросто”.

“Крім того, у нього дуже дисциплінований електорат. Цей фактор вже, мабуть, усі враховують у своїй виборчій математиці”, – вважає Ткач.

Не забудьте підписатися на наш YouTube канал Голос ІФ, дізнавайтеся новини м.Івано-Франківська та області першими!

 

Ми у соціальних мережах. Підписуйтесь в групи Facebok: Голос.if.ua, Голос Прикарпаття, Голос Івано-Франківська, Новини Івано-Франківська та Туристичні Карпати. Дізнавайтесь новини м. Івано-Франківська та області першими.