Олені і лані: у селі на Косівщині живуть дикі звірі (фото)

Новини, Суспільство

Господарство, де живуть благородні олені і лані з Херсонщини, знаходиться в селі Соколівка Косівського району.

Про це інформує щоденна онлайн – газета Голос ІФ з посиланням на КУРС.

Ця історія почалася після того, як спорожніло родинне обійстя господарів, розповіла в мережі журналістка Аліса Мудрицька.

“Виникла ідея огородити територію і запустити сюди якихось тварин. Тут був сад 50 сотиків, город 30 сотиків і пасовисько. Тепер територію розширили і вона сягає трьох гектарів. Спочатку ми завезли диких кабанів: самку і самця. Їм тут було добре. Та коли вони розмножилися до трьох десятків, стало зле сусідам. Дикі свині розвели сморід і бруд. Довелося їх позбутися – вивезли у гори і випустили в ліс», – пригадує господар тварин Василь Пророчук.

Він привіз із Азово-Сиваського національного природного парку двійко благородних оленів і п’ять ланей (двох самців і трьох самок).

Колишній директор Національного природного парку «Гуцульщина» Василь Пророчук розповідає, що придбав тварин, привіз у село і створив для них умови згідно з усіма вимогами законодавства. Законодавець, зі свого боку, дозволяє утримувати і розводити диких тварин приватним особам з естетичною метою.

Копитним у Соколівці сподобалося. Тепер оленів троє – у пари з’явилося дитинча. Лані розмножилися у невеличке стадо – їх уже 14.

«Я цим живу, – пояснює газда. – Часто сюди приходжу, сиджу і любуюся ними».

Всім тваринам у вольєрі вистачає їжі, не треба боятися за своє життя. В дикій природі олені живуть 12-14 років, а в ситій і спокійній неволі – вдвічі довше. Лань на свободі живе до 20 років, якщо її до цього часу не з’їдять хижаки або не застрелять браконьєри. У неволі може дочекатись свого 30-річчя.

Пророчуки годують диких копитних сіном. «На зиму завезли 500 тюків – це більш як 10 тонн, – каже Василь Васильович. – Обов’язково даємо сіль. Збагачуємо щоденний раціон пшеницею, вівсом і кукурудзою. Улюблені ласощі – хліб».

На огородженій сіткою території є годівниці, коритця з водою. Для оленів викопали яму, в якій збирається вода і можна купатися – вони це люблять. А ще господарі віддали тваринам весь сад.

Василь Пророчук каже: «Цікаво дивитися, як вони їдять фрукти. Олень трясе дерево рогами, з’їдає яблука, які впали на землю. Наїсться – і більше не трясе».

Аби цим красивим тваринам не завдали шкоди хулігани, не вкрали злодії, на території встановили кілька відеокамер.

«В перспективі можемо дарувати тварин комунальним зоопаркам, куточкам природи, продавати у приватні вольєри. Але поки що цього не робимо”, – каже Василь Пророчук.

Не забудьте підписатися на наш YouTube канал Голос ІФ, дізнавайтеся новини м.Івано-Франківська та області першими!

 

Ми у соціальних мережах. Підписуйтесь в групи Facebok: Голос.if.ua, Голос Прикарпаття, Голос Івано-Франківська, Новини Івано-Франківська та Туристичні Карпати. Дізнавайтесь новини м. Івано-Франківська та області першими.