Рейдерське захоплення ГК «Соколи»: франківців змушують укладати договори з «юридичною хитрістю» (відео)

Кримінал, Новини, Суспільство

Скандал у найбільшому гаражному кооперативі Івано-Франківська «Соколи» продовжується, про це інформує Голос.if.ua з посиланням на Версії.

Тепер власників гаражів змушують укладати короткострокові договори з «новим власником», який за договором не несе відповідальності за майно громадян.

Нагадаємо, 13 серпня найбільший гаражний кооператив Івано-Франківська «Соколи» заявив про рейдерство. Тоді в’їзд до кооперативу забарикадували бетонними блоками, а на «охороні» власників гаражів зустрічали більше двадцяти кремезних молодиків. Наразі в’їзд до гаражного кооперативу залишається заблокованим. На КПП замість бетонних блоків спорудили бетонний паркан. Хоч проїзд по цьому КПП був погоджений комісією з безпеки руху Івано-Франківської міської ради. Тепер на іншому в’їзді, яке контролюють рейдери, є охорона, яка змушує гаражників виконати певні дії задля того, щоб потрапити до власних гаражів.

Журналіст Версій прихованою камерою зняв, як «зустрічають» власників гаражів на в’їзді і чи дозволяють потрапити до власного майна.

На проїзній:
– Добрий день. Ви у свій гараж їдете?
– Я в 19 гараж. (Для прикриття журналіст використав легенду про орендаря 19 гаражу).
– Треба власнику сказати, щоб він підійшов і договір підписав.
– З ким?
– Сюди щоб зайшов з паспортом.
– А з ким договір? То ж є договір з кооперативом «Соколи».
– Нема кооперативу «Соколи». Їх вигнали звідси. Все. Їх не буде більше ніколи.
– А що за нова фірма? Це ІОЛІТ-ІФ?
– Це з заводу власник землі цієї.

Тож людей в гаражний кооператив на транспортних засобах пускають. Проте, зобов’язують підписувати нових договір з їхньою структурою.

«Інформація про те, що гаражного кооперативу «Соколи» нема. Не відповідає дійсності. Гаражний кооператив є зареєстрованим з Єдиному державному реєстрі юридичних та фізичних осіб підприємців. Відповідно його реєстрація не скасована. Адреса місцезнаходження згідно з даних реєстру – Вовчинецька. 225. Єдине, на сьогоднішній день ми маємо ситуацію, коли група «тітушок» фактично примушує до виконання цивільно-правового обов’язку – вчиняють кримінально-карані діяння. Тобто, не можна людей примушувати укладати будь-який договір. Відповідно, хто не підпише цей договір – не буде допускатися до свого гаражу. Не можна забороняти будь-якій особі користуватися своїм майном. Це теж є кримінально караний злочин», – розповів у коментарі Версіям Роман Жирун, адвокат ГК «Соколи».

Він додав, що крім того, що змушувати до укладання договору є незаконним, так і сам документ назвав сумнівним і з юридичною хитрістю. А це, за словами адвоката, може коштувати людям їх майна.

«Договір вони пропонують укладати лише до 31 грудня 2020 року. Це свідчить про те, що після завершення цього договору фактично особи, які його підписали, не будуть мати жодних прав. Це дасть право цим людям зносити гаражі. Більше того, в самому договорі написано, що ТзОВ ІОЛІТ-ІФ не відповідає ні за збереження майна, ні за пошкодження його третіми особами. Тобто, фактично жодної відповідальності за майно людей це товариство не несе. Підписавши цей договір, особа дає дозвіл на демонтаж свого гаражу. Це така юридична хитрість, яку використовує товариство ІОЛІТ-ІФ і товариство «Міллер» для того, щоб обманути звичайних людей і після 31 грудня зносити ці гаражі», – підкреслив Роман Жирун, адвокат ГК «Соколи».

Додамо, що на території гаражного кооперативу є не лише гаражі, а й невеликий бізнес простих людей – хтось має шиномонтаж, інші ремонтують ходову авто, працює електрик. Тобто, люди мають власну справу, яка тепер під загрозою.

 

Ми у соціальних мережах. Підписуйтесь в групи Facebok: Голос.if.ua, Голос Прикарпаття, Голос Івано-Франківська, Новини Івано-Франківська та Туристичні Карпати. Дізнавайтесь новини м. Івано-Франківська та області першими.