Прикарпатців попереджають про небезпечних кліщів, які переносять хворобу Лайма

Новини, Суспільство

Цьогорічна тепла зима та стрімке підвищення температури повітря сприяло ранній активізації кліщів.

Враховуючи те, що кліщі добре переносять низькі температури і можуть голодувати кілька років, в цьому році слід очікувати високих показників їх чисельності та підвищеного ризику зараження людей трансмісивними хворобами, пише Голос.if.ua з посиланням на Головне управління Держпродспоживслужби в Івано – Франківській області.

Інфікування людини відбувається через заражених кліщів. Протягом останніх років спостерігається постійне збільшення чисельності іксодових кліщів на території області.

На Прикарпатті сезон активності кліщів триває з ранньої весни і до листопада, але впродовж року є два найбільші піки активності – у квітні-травні та серпні-вересні. Зараз розпочинається весняний пік активності, тож людям потрібно бути обережними та знати, як від них вберегтися і що робити, якщо вони все ж таки присмокталися до тіла.

Кліщі присмоктуються до людини не лише під час перебування на природі – в лісі чи на лузі біля річки. Вони можуть уражати й в приміській зоні та в місті: в парках, скверах, зелених газонах, на садово – городніх ділянках. Ці комахи можуть потрапити до житла і з букетами польових квітів, домашніми тваринами, одягом чи речами.

Кліщ присмоктується протягом 15-20 хвилин. У цей час він виділяє анестезуючу рідину, яка робить укус майже безболісним, тому людина нічого не відчуває.

Лише згодом виникає відчуття болю, свербіння або дискомфорт у місці укусу. Через 2-3 дні у місці присмоктування з’являються припухлість, свербіж, почервоніння, а сам кліщ збільшується у розмірах за рахунок випитої крові. Кліщ може триматися на тілі людини або тварини до 12 діб, і увесь цей час смоктати кров.

Що швидше помітите кліща, то легше його видалити. Із збільшенням тривалості присмоктування кліща, ймовірність зараження збільшується. Ризик зараження на хворобу Лайма залежить від тривалості присмоктування.

Якщо комаха була на тілі менше ніж добу, вірогідність інфікування доволі мала, проте після третьої доби наближається до 100%. Тривалість інкубаційного (прихованого) періоду під час хворобі Лайма становить від однієї до 60 діб, найчастіше – 14 діб.

При виявленні на тілі кліща краще звернутись в лікувально-профілактичний заклад для його видалення, адже інфікування людини може відбутися при випадковому роздавлюванні кліща чи розчісування місця укусу та втиранні в шкіру зі слиною чи тканинами кліща збудника інфекції.

Ми у соціальних мережах. Підписуйтесь в групи Facebok: Голос.if.ua, Голос Прикарпаття, Голос Івано-Франківська, Новини Івано-Франківська та Туристичні Карпати. Дізнавайтесь новини м. Івано-Франківська та області першими.