На місці автостоянки в центрі Калуша готуються звести новобудову (фото)

Новини, Суспільство

На площі Героїв розпочалася підготовка до будівництва 5-поверхової житлово-комерційної будівлі. Забудовником цієї ділянки є власник автостоянки Ірина Руско, про це інформує Голос.if.ua з посиланням на  “Вікна”.

Стоянка функціонує тут останніх 20 років. До 1990-их років дана ділянка була забудована двоповерховими житловими будинками, побудованими наприкінці ХІХ — на початку ХХ століття. Попередня забудова була знесена для будівництва хімчистки. Але криза 90-их не дала довести плани до кінця.

Цього тижня автостоянку навпроти фотоательє “Галичанка” почали обносити будівельним парканом, інформує Facebook-спільнота “Калуш Урбаністичний”.

22 червня 2018 року в приміщенні міського відділу архітектури відбулося громадське обговорення проекту детального планування території земельної ділянки на площі Героїв. Власник земельної ділянки Ірина Руско має намір збудувати на цьому місці будинок житлово-комерційного призначення. А саме: на першому поверсі будуть комерційні приміщення, ще чотири поверхи – житлові.

Земельна ділянка була приватизована у 1999 році. Площа земельної ділянки становить 12 сотих, забудова планується на площі 5,5 сотих. За словами депутата міської ради Олега Руска, дружині якого належить земельна ділянка, будинок проєктували так, щоб він “вписався” в архітектурний ансамбль, а за висотою він буде приблизно таким, як «Галичанка» навпроти. Крім того, планування більшої поверховості пов’язане з необхідністю збільшувати прибудинкову територію, адже тут має бути відповідний благоустрій, автостоянка для мешканців тощо, а територія є обмеженою. Будувати, зазначав раніше Олег Руско, будуть із сучасних матеріалів, а саме будівництво триватиме два-три роки.

Ми у соціальних мережах. Підписуйтесь в групи Facebok: Голос.if.ua, Голос Прикарпаття, Голос Івано-Франківська, Новини Івано-Франківська та Туристичні Карпати. Дізнавайтесь новини м. Івано-Франківська та області першими.