Які безглузді помилки ми робимо при обсмажуванні риби

Здоров'я, Новини

Риба — це смачна і корисна їжа, в ній мало калорій, що ідеально для будь-якого прийому їжі.

Риба не вимагає особливо довгих прелюдій, та й сама по собі смажиться досить швидко, інформує  Голос.if.ua.

Але ми часто робимо помилки при обсмаженні і ось які:

Ви недостатньо розігріваєте сковороду

Сковорода повинна бути дуже гарячою. Коли холодні білки, що містяться в рибі, контактують з недостатньо гарячим металом, вони формують сполуки, які складно зруйнувати. Ось чому часто доводиться відшкрібати рибу від сковороди по шматочках. Наберіться терпіння. Поставте сковороду на середній вогонь і розігрівайте її протягом 5 хвилин перед тим, як покласти рибу.

Ви смажите занадто довго

Занадто довге смаження висушить рибу і зробить її позбавленою смаку. Виміряйте товщину риби в найбільш товстому місці й смажте її з розрахунку 4 хвилини на кожен сантиметр, по закінченні половини часу переверніть рибу і продовжуйте. М’якоть риби повинна з прозорої — напівпрозорої перетворитися в білу, проте в середині вона ще повинна бути трохи прозорою. У випадку з лососем слідкуйте за білими лініями, які повинні зникнути. Як тільки це сталося — лосось готовий.

Ви надто часто її чіпаєте

Верхній шар шкіри риби, що утримує всі соки, дуже крихкий. Чіпаючи рибу, ви ушкоджуєте цей шар. Зведіть кількість маніпуляцій до мінімуму. Для перевертання риби намагайтеся користуватися виключно лопаткою або навіть ложкою. Якщо риба досить просмажилася, ви з легкістю подінете її лопаткою. Якщо ж вона ще сира, вона прилипне до сковорідки.

Ви неправильно розморожуєте

Розморожування при кімнатній температурі або під струменем гарячої води сприяє зростанню і розмноженню бактерій. Розморожуйте рибу, переклавши її з морозилки в холодильник. Або, якщо ви поспішаєте, покладіть її в герметичну упаковку і помістити під струмінь дуже холодної води. Слідкуйте за тим, щоб вода максимально покривала поверхню риби, але не затікала всередину упаковки та не контактувала з самою рибою, інакше вона відсиріє і її буде важко готувати. Завдяки цьому методу рибу можна розморозити приблизно за 30 хвилин.

Ви пересолюєте маринад

Якщо ви кладете багато солі в маринад, м’ясо вбере рідину, залишивши більшість кристалів солі зовні. Замість цього, втріть приправи й сіль безпосередньо в рибу, додавши в маринад зовсім трохи солі. Намагайтеся не перетримати рибу в маринаді, інакше вона стане занадто сирою. Додайте в маринад кріп, петрушку, лимон і трохи оливкової олії — це додасть смаку особливу родзинку.

Ви кладете в сковороду занадто багато риби

Будьте розумні. Не варто забивати сковороду під зав’язку рибними філе і потім дивуватися, чому одні шматки давно згоріли, а інші тільки почали прожарюватися. Візьміть сковороду відповідного розміру, викладіть на неї 2-4 шматки риби й готуйте. Нехай з першого заходу вам не вдасться приготувати відразу всю рибу — нічого страшного, вона нікуди не втече, зате в результаті ви отримаєте смачну і здорову їжу. Адже ми всі чудово знаємо, які наслідки можуть бути від вживання сирої й недосмаженої риби.

Ви не оглядаєте рибу перед покупкою

Почніть з очей. Здорова свіжа риба повинна мати чисті прозорі очі. Якщо очі затуманені або темні, це говорить про старість або хворобу. Риба повинна блищати, і на ній не повинно бути слизу, який є ознакою розкладання. М’ясо свіжої риби міцне, після натискання пальцем на ньому не повинно бути вм’ятин. Як би дивно і нелогічно це не звучало, свіжа риба не повинна пахнути рибою, вона повинна пахнути морем. Виражений рибний запах говорить про те, що жири в рибі почали окислюватись — явна ознака розкладання і старості.

Ви знімаєте шкіру перед смаженням

Після смаження зняти шкіру буде набагато легше, тому, що жарка зменшує шар підшкірного жиру, що зв’язує шкіру і м’якоть, тим самим полегшуючи очищення. Так само білки, що містяться в риб’ячій шкірі, перешкоджають пригоранню, що полегшує перевертання риби.

Ми у соціальних мережах. Підписуйтесь в групи Facebok: Голос.if.ua, Голос Прикарпаття, Голос Івано-Франківська, Новини Івано-Франківська та Туристичні Карпати. Дізнавайтесь новини м. Івано-Франківська та області першими.