Три прості рішення для туризму в Калуші

Новини, Туризм

Про те, як зробити Калуш туристично привабливим написав у своєму блозі на сайті Вікна Ян Чарнецький, про це інформує Голос.if.ua.

Неодноразово писав та говорив про те, без чого балачки про туристичний вибух у Калуші ще сторіччя залишатимуться порожніми розмовами. Іноді здається, що говориш зі стіною. Не вигадуйте ровера. Робіть те, що давно притягує туристів в інші локації.

1. Створіть мале комунальне підприємство — Калуський IVC (International Visit Center). IVC оf Kalush матиме офіс у центрі міста. Державний прапор України, фана Калуша, прапори Польщі, Ізраїлю, Австрії, Німеччини над центром для візитерів будуть підкреслювати мультикультурність міста в історичній ретроспективі. Зрозуміло, весь «історичний» Калуш повинен хизуватись безкоштовним вайфаєм.

Туристи з відсутністю галицької реєстрації повинні мати змогу отримати там /безоплатно/ карту Калуша, туристичний довідник з описом місцевих музеїв; розклад транспортних маршрутів міста та регіону (в тому загалі шлях до музею Степана Бандери в Старому Угринові); рекламну продукцію калуських фестивалів бігусу, пива,  сороміцьких коломийок; перелік гідів із зазначенням мов, якими вони можуть вести екскурсії. Уся інформація дублюється на сайті «Калуш туристичний» для можливості скористатись смартфоном.

У  центрі повинні продаватись за демпінговими цінами: книжки місцевих авторів (різноманітної тематики); сувенірна продукція; одяг місцевих спортклубів; диски з музикою у виконанні калуських митців; спеціальні видання «Калуські кулінарні рецепти», «Словник калуської мови», «Антологія видатних калушан», «Маршрутами калуського спотикачу», «Почесні громадяни Калуша»; калуські газети тощо.

2. У кожній калуській школі (гімназії, ліцеї, училищах — також) повинні функціонувати кімнати-музеї, присвячені історії закладу, видатним вчителям та випускникам. Необхідно відродити традицію часів міського голови Ігоря Насалика – розміщення на міських рекламних носіях зображень кращих калуських школярів, спортсменів, переможців олімпіад.

3. Зробити те, чого поки ще немає в жодному українському місті, — відкрити Kalush Walk of Fame (Калуську алею слави).

 

Довідка. Голлівудська алея слави — тротуар вздовж Голлівудського бульвару в Лос-Анджелесі, де вкладено понад 2 600 5-кутних зірок з іменами видатних людей індустрії розваг. Перші 8 зірок були відкриті в 1958-му. Вони були встановлені до офіційного відкриття алеї в 1960 році. Д. Вудворд стала першою, хто офіційно отримав зірку на Алеї Слави за адресою: Голлівудський бульвар 6801.

Місцева алея слави може розташуватись на площі перед кінотеатром «Відродження». Калуські зірки на плитках повинні бути 8-кутними або 12-кутними. Один ряд зірок буде присвячено постатям минулого — видатним калушерам (XV-XX сторіччя), яких уже немає серед нас. Про багатьох я писав. Про ще більшу кількість калушан банально забули.

Інші зірки міститимуть лише дати народження наших сучасників, і встановлення кожної з них буде подією не лише для Івано-Франківщини. Живі видатні калушани будуть запрошені на встановлення на Калуській алеї слави зірки з їхнім іменем. Уявляю відповідні відвідини Калуша Євгеном Аржановим, Василем Федоришиним, Михайлом Сливоцьким, братами Левицькими (гурт «Брати блюзу»), Владом Дебрянським, Юрком Іздриком… Перелік можете продовжити самотужки.

Започаткування IVC, «алеї слави» не потребує значних бюджетних ресурсів. Одначе туристичний ефект від втілення в життя новацій покладе початок стабільному розвитку калуського туризму. Зрештою, щоб швидко та ефективно реалізувати все вище перелічене, треба небагато — лише ЛЮБИТИ КАЛУШ.

Ми у соціальних мережах. Підписуйтесь в групи Facebok: Голос.if.ua, Голос Прикарпаття, Голос Івано-Франківська, Новини Івано-Франківська та Туристичні Карпати. Дізнавайтесь новини м. Івано-Франківська та області першими.