На Франківщині виявили “кладовище” дубів та буків (відео)

Відео-новини, Кримінал, Новини

Масова вирубка лісів на Івано-Франківщині. Активісти натрапили на цілий гектар вирубаних буків і дубів. Дерева знищують попри заборону Верховної Ради, про це інформує Голос.if.ua з посиланням на Подробиці-ТВ.

На масову вирубку в лісі поблизу села Тязів активісти натрапили випадково. Шукали гриби, а знайшли десятки свіжих пеньків. Василь виріс у цих краях. Каже – тут росли здорові буки і столітні дуби.

“Тут був гарний ліс, чистенький ліс, а це можна сказати просто варварство”, – говорить Василь Дорошенко, активіст ГО Всеукраїнське об’єднання «Голос».

На ділянці площею один гектар чоловіки нарахували понад півсотні пеньків. Здебільшого це були здорові дерева цінних порід. Упевнені – суцільну вирубку влаштували тут незаконно. А за ринковими цінами, зрубані дерева “потягнуть” щонайменше на півмільйона гривень.

          також читати: Лісоруби “в законі”. Виявлено крадіжку гектару дубового лісу (відео)

“Ці люди які вирубали, вони намагалися скрити сліди свого злочину, вони обпалювали стволи дерев очевидно або за допомогою якихось приладів спеціальних, тому що опалено тільки одні бокові частини а мох і листя з іншої сторони не ушкоджене. Вони показують що деревина ніби спорчена внаслідок пожежі”, – говорить Ростислав Гудзінський, голова ГО Всеукраїнське об’єднання «Голос».

Що дерева зрубали нелегально, підтвердив і колишній лісник, якого зустріли активісти. Стверджує: винищує дерева гектарами місцеве лісництво.

“Відведена прохідна рубка, а вони взяли і вирізали потім всплошну. Дерева проклеймовані, які мало ся вирізати, а остальні малися лишити. Всюди всюди цілий ліс, десятий, одинадцяти, дваданцятий квартал всьо вирізали, всьо пройшли що ліпше повирізали. Дуби в основному, липи, берези.  – А хто це робить? – Ямницьке лісництво”, – говорить Федір Музика, колишній лісник Ямницького лісництва.

Як катастрофічну описує ситуацію в тутешніх лісах і Богдан Петрович – ще один місцевий лісник у відставці, якого зустріла вже наша знімальна група.

“Йде винищення лісу. Так не рубали колись, це ужас, я проробив в лісі сорок років, але я такого не допускав, щоб таке було”, – говорить Богдан Петрович, колишній лісник.

           також читати: Крадуть ліс як востаннє. З Прикарпаття масово вивозять кругляк (відео)

Ямницьке – одне з восьми лісництв, що входить до Івано-Франківського лісгоспу. Директор підприємства запевняє – вирубування, яким зацікавились активісти, законне. На підтвердження показує спеціальний дозвіл. І додає: суцільно вирубують тільки стиглий ліс. Утім, за останні два роки кількість вирубок значно зменшили. Зокрема, через тиск людей.

“Ця рубка десять років назад була внесена в перелік суцільних.  у нас лісовпорядкування робить раз в десять років Львівська лісоупорядна експедиція це затверджується обласним управлінням лісового господарства, обласною радою, і мінстерством екології”, – говорить Михайло Бойчук, директор ДП “Івано-франківське лісове господарство”.

За документами, вирубати мали менше гектара. Хоча, на перший погляд, площа здається більшою. Директор пообіцяв відрядити на місце вирубки спеціальну комісію і все перевірити. Тим часом активісти вже звернулися із заявою до поліції та екоінспекції.

Матеріал підготувала журналіст Дутчак Жанна.

Ми у соціальних мережах. Підписуйтесь в групи Facebok: Голос.if.ua, Голос Прикарпаття, Голос Івано-Франківська, Новини Івано-Франківська та Туристичні Карпати. Дізнавайтесь новини м. Івано-Франківська та області першими.