Історичне рішення! Депутати утворили Івано-Франківську міську територіальну громаду

Новини, Суспільство

На позачерговій сесії Івано-Франківської міської ради депутати утворили Івано-Франківську міську територіальну громаду, до якої увійшли Івано-Франківськ та села Підлужжя та Черніїв Тисменицького району.

При формуванні порядку денного міський голова Руслан Марцінків пояснив, що ці рішення треба прийняти, щоб вчасно прийняти бюджет Івано-Франківської міської громади, а бюджетники вчасно отримали зарплати, пише Голос.if.ua з посиланням на КУРС.

Директор Івано-Франківського Центру розвитку місцевого самоврядування Руслан Панасюк зазначив розказав про переваги створення громади. Зазначив, що території сіл, які приєднуються, – це потенційні території для розвитку. Крім того, він зазначив, що Івано-Франківська ОТГ отримає доступ до державних та міжнродних програм, з допомогою яких можна залучити додаткове фінансування.

Руслан Марцінків зауважив, що від цього об’єднання виграють не лише громади сіл, а й мешканці Івано-Франківська.

Також він наголосив, що виступає за добровільне об’єднання громад, а не примусове.

Отже депутати міськради проголосували за добровільне приєднання Черніївської та Підлузької сільських територіальних громад Тисменицького району до Івано-Франківської міської територіальної громади.

Відповідно до рішення Івано-Франківська міська рада є правонаступником всього майна, прав та обов’язків Черніївської та Підлузької  сільських рад.

Зараз міська рада йде на перерву, щоб підписати з головами цих сіл договори.

Після того сесія пррдовжить роботу та утворить у межах цих сіл  Черніївський та Підлузький старостинські округи.

Обов’язки старост до виборів будуть очолювати сільські голови.  У селі Черніїв – Богдан Грейда, у селі Підлужжя – Ярина Стойко.

Старости сіл також увійдуть до персонального складу виконкому Івано-Франківської міської ради.

Також міська рада затвердить положення про старосту та положення  про громадську раду старостинського округу і прийме рішення про інвентаризацю земель у Чернієві та Підлужжі.

Раніше Івано-Франківська міська рада вже уклала угоди про співпрацю з сільрадами Підлужжя  та Чернієва.

У цих селах відбулося кілька громадських слухань. Приєднання погодили громади та депутати цих сіл.

Ми у соціальних мережах. Підписуйтесь в групи Facebok: Голос.if.ua, Голос Прикарпаття, Голос Івано-Франківська, Новини Івано-Франківська та Туристичні Карпати. Дізнавайтесь новини м. Івано-Франківська та області першими.