”Зробить Україну частиною РФ”. Низка місцевих рад виступила проти “формули Штайнмаєра”

Новини, Суспільство

Щонайменше п’ять міських, дві обласні та п’ять районних рад в Україні ухвалили заяви про неприпустимість реалізації “формули Штайнмаєра”, якою передбачено порядок набуття чинності кількох пунктів Мінських угод щодо місцевих виборів на тимчасово окупованих територіях Донецької і Луганської областей.
Після засідання тристоронньої контактної групи в Мінську з урегулювання конфлікту на Донбасі, на якій погодили текст так званої формули Штайнмаєра, низка обласних, районних і міських рад виступила проти її імплементації в українське законодавство.

2 жовтня із заявою про неприпустимість досягнення миру на сході України “у будь-який спосіб” виступили голови фракцій міської ради Львова та Львівської обласної ради, інформують пресслужби муніципалітету та повідомляють на сторінці облради у Facebook.

“Ми, депутати Львівської міської ради, обурені незрозумілою ситуацією щодо реалізації Мінських домовленостей і підписанням так званої формули Штайнмаєра… Тисячі українців віддали свої життя заради зупинки агресора і захисту територіальної цілісності України. Викликає нерозуміння розведення військ по всьому фронту, тобто відхід із тих територій, які Збройні сили України відвоювали протягом останніх років”, – ідеться в заяві.

4 жовтня аналогічні звернення до президента України Володимира Зеленського ухвалили депутати міськрад Кропивницького та Сум.

“Ми рішуче застерігаємо від спроби використання так званої формули Штайнмаєра, що може призвести до втрати української державності і територіальної цілісності країни”, – йдеться в заяві, опублікованій на сайті міськради Кропивницького.

Наміри щодо реалізації “формули Штайнмаєра” є “неприхованою здачею національних інтересів і початком капітуляції України в російсько-українській війні”, заявили депутати Сумської міськради, повідомляє “Укрінформ”.

“Рішуче заперечуємо спроби через реалізацію “формули Штайнмаєра” розміняти перспективи української державності на примарний мир ціною приниження країною-агресором, що знову зробить Україну частиною Росії”, – йдеться у їхньому зверненні.

5 жовтня Хмельницька облрада заявила, що виступає “категорично проти” реалізації “формули Штайнмаєра” і вимагає “за жодних умов” не допустити надання особливого статусу окупованим територіям Донецької і Луганської областей.

Окрім того, як повідомив у Facebook голова Львівської облради Олександр Ганущин, щонайменше  п’ять районних рад області та міськрада Дрогобича ухвалили аналогічні заяви на засіданнях 3-го і 4 жовтня. Про неприпустимість реалізації “формули Штайнмаєра” також заявили депутати Ковельської міськради Волинської області.

1 жовтня члени тристоронньої контактної групи з урегулювання ситуації на сході України і представники окремих районів Донецької та Луганської областей дали письмову згоду на затвердження тексту “формули Штайнмаєра”, якою передбачено порядок набуття чинності кількох пунктів Мінських угод щодо місцевих виборів в ОРДЛО.

У листі на ім’я спецпредставника ОБСЄ у ТКГ Мартіна Сайдіка, який підписав представник України в тристоронній контактній групі Леонід Кучма, ідеться, що Україна приймає текст формулювання імплементації “формули Штайнмаєра” в українське законодавство, поширений і погоджений дипломатичними радниками голів держав та урядів України, ФРН, Франції та РФ 11 вересня.

Як заявив президент України Володимир Зеленський, положення “формули Штайнмаєра” полягають у тому, що закон про особливий статус окремих районів Донецької та Луганської областей почне діяти за умови проведення в цих районах місцевих виборів відповідно до законодавства України і після публікації звіту ОБСЄ щодо виборів відповідно до стандартів організації.

Після підписання “формули Штайнмаєра” в Україні відбулися акції протесту. 1 жовтня у мітингу на Майдані Незалежності в Києві і біля Офісу президента взяло участь кілька сотень людей. Наступного дня на акцію під гаслом “Ні капітуляції” вийшли жителі не тільки столиці, але й принаймні 10 інших українських міст.

6 жовтня на Майдані Незалежності в центрі Києва відбулася акція протесту проти підписання в Мінську представниками української влади “формули Штайнмаєра”. Пізніше мітингувальники пішли до Офісу президента, Верховної Ради, а потім – до Кабміну. Протестувальники завершили акцію хвилиною мовчання на вулиці Грушевського. За даними поліції, на мітингу зібралося 10 тис. осіб. Порушень правоохоронці не зафіксували.

Ми у соціальних мережах. Підписуйтесь в групи Facebok: Голос.if.ua, Голос Прикарпаття, Голос Івано-Франківська, Новини Івано-Франківська та Туристичні Карпати. Дізнавайтесь новини м. Івано-Франківська та області першими.