Щоб уникнути соціального вибуху: облрада звернулася до уряду та парламенту по гроші на зарплату медикам і освітянам

Новини, Суспільство

20 вересня, на сесії обласної ради слухали про стан виплати заробітної плати працівникам бюджетних установ Прикарпаття.

Директорка департаменту фінансів Івано-Франківської ОДА Ірина Мацькевич зазначила, що проблема із виплатою заробітної плати актуальна для області вже кілька років. І загострюється восени – під кінець бюджетного року, про це інформує Голос.if.ua з посиланням на  kurs.if.ua.

За її словами, на зарплату працівникам бюджетних установ не вистачає загалом 320 млн грн.

Станом на 4 вересня заборгованість бюджетникам в області складає 176,2 млн грн, з них 55,5 млн – протермінована заборгованість, за яку керівники підприємств уже мають нести відповідальність.

У зв’язку з цим ОДА скерувала листи до ОТГ та РДА, щоби ті врегулювали виплати – тобто спрямували всі наявні фінансові ресурси на виплату зарплати працівникам бюджетної сфери, в т. ч. і кошти від перевиконання бюджету.

Одночасно подали листи у МОН, МОЗ та Міністерство фінансів з проханням переглянути фінансування для області і додати державну субвенцію для працівників закладів освіти і медицини.

Відповідне звернення підготували на сесію облради – в такий спосіб хочуть, щоби обласні депутати підтримали прохання обласної адміністрації.

Відповідаючи на запитання з зали, Ірина Мацькевич повідомила, що заборгованість із заробітною платою є також і в працівників сфери культури. Однак ані ОДА, ні облрада не можуть звертатися по додаткове фінансування в цьому випадку – це належить до компетенції органів місцевого самоврядування.

Найбільша заборгованість на Франківщині медичним працівникам.

Критичною є ситуація із протермінованими виплатами медикам у містах Івано-Франківську – 20835,6 тис. грн та Бурштині – 1072,3 тис. грн; у районах: Богородчанському – 1586,3 тис. грн; Коломийському – 2116,8 тис. грн; Косівському – 3525,4 тис. грн; Рогатинському – 1093,2 тис. грн; Тлумацькому – 1466,1 тис. грн та в Яблунівській ОТГ.

“У разі невирішення питання забезпечення коштами у жовтні–грудні 2019 року існує реальна можливість колапсу у функціонуванні закладів охорони здоров’я області, що може призвести до соціального вибуху як серед населення, так і серед працівників медичних закладів”, – зазначено у зверненні обласної ради.

61 голосом “за” прикарпатські депутати підтримали звернення до уряду та Верховної Ради переглянути показники державного бюджету України в частині збільшення обсягів освітньої та медичної субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам та при його розподілі врахувати потребу в таких коштах для Івано-Франківської області. У зверененні для області просять 254,3 млн гривень.

Ми у соціальних мережах. Підписуйтесь в групи Facebok: Голос.if.ua, Голос Прикарпаття, Голос Івано-Франківська, Новини Івано-Франківська та Туристичні Карпати. Дізнавайтесь новини м. Івано-Франківська та області першими.