Дослідження: 25 чашок кави на день безпечні для серця

Здоров'я, Новини

Дослідники з Лондонського університету королеви Мері (QMUL)  з’ясували, що часте вживання кави не несе небезпеку для кровоносних судин. Дослідження, проведене професором Штеффеном Петерсеном, було представлено на конференції Британського серцево-судинного товариства (BCS) в Манчестері і частково профінансовано Британським фондом серця (BHF). Про це пише MedicalXpress.

В дослідженні взяли участь понад вісім тисяч людей. Їх розділили на три групи — ті, хто п’є чашку кави в день, але не щодня, ті, хто п’є дві-три чашки в день. До третьої групи потрапили затяті кавомани, які випивають понад три чашки кави на день.

Люди, які випивають більше ніж 25 філіжанок кави на день, в дослідженні не брали участь. При цьому вчені враховували такі фактори, як вік, куріння, дієта та артеріальний тиск.

Всі досліджувані пройшли магнітно-резонансне сканування серця та дослідження інфрачервоними імпульсами. Згідно з отриманими результатами вчені дійшли висновку, що навіть 25 чашок кави щодня не призводять до зменшення еластичності артерій. А великі обсяги кави (від 5 до 25 чашок на день) впливають на еластичність артерій так само, як і одна порція напою.

«Існує кілька суперечливих досліджень, щодо вживання кави і важко відфільтрувати те, у що нам слід вірити, а у що — ні. Це дослідження, як ми сподіваємося, оприлюднять в ЗМІ, оскільки воно виключає один з потенційно шкідливих впливів кави на наші артерії», — зауважив заступник директора Британського фонда серця Метін Авкіран.

Дослідження показало, що з 8,412 учасників, які пройшли МРТ-сканування серця та інфрачервоні пульсові хвилі, люди, що п’ють помірну та велику кількість кави — це найчастіше чоловіки, які палять і регулярно вживають алкоголь.

«Не дивлячись на величезну популярність кави в усьому світі, різні звіти можуть відштовхнути людей від його вживання. І хоча ми не можемо довести причинний зв’язок в цьому дослідженні, воно показує, що кава не така шкідлива для артерій, як припускали попередні дослідження», — зазначив доктор Кеннет Фунг з Лондонського університету королеви Мері.

Ми у соціальних мережах. Підписуйтесь в групи Facebok: Голос.if.ua, Голос Прикарпаття, Голос Івано-Франківська, Новини Івано-Франківська та Туристичні Карпати. Дізнавайтесь новини м. Івано-Франківська та області першими.