В Івано-Франківську розгоряється ще один скандал довкола приватизації великого будинку у центрі міста

Економіка, Новини

Виконком Івано-Франківської міської ради погодив і виніс на сесію питання про включення нежитлових приміщень площею 459,1 кв. м в будинку на вул. Чорновола, 23 в перелік об’єктів, які підлягають приватизації.

Голова фракції “Свобода”, голова бюджетної комісії у міській раді Роман Онуфріїв приватизує другий поверх і мансардні приміщення на Чорновола, 23 поза аукціоном і за значно нижчою від ринкової вартістю, пише КУРС.

Міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків не зачитав навіть повну назву проекту рішення, не назвав адресу приміщення – але присутні на засіданні члени виконкому проголосували за винесення його на розгляд міськради одностайно і без запитань.

Як писали ЗМІ, це приміщення з квітня 2016 року орендує директор ТОВ “Місто-НВ”, очільник франкції “Свобода” в Івано-Франківській міській раді Роман Онуфріїв.

Згідно з договором, приміщення на Чорновола, 23 площею 459,1 кв. м було здано в оренду за 3099,45 грн + ПДВ. Отже, вартість оренди одного квадратного метра становить 6,75 грн + ПДВ. Реальна ринкова вартість оренди квадратного метра в цьому місці на той час становила не менше як 100 грн за кв. м, а на сьогодні – принаймні удвічі більше.

У листопаді 2016 року міська рада дала дозвіл ТОВ “Місто-НВ” на проведення ремонтних робіт на загальну суму 1 492 449,60 грн.

Згідно з оцінкою, яка була проведена перед здачею приміщень в оренду, вартість цих нежитлових приміщень становить 3 719 340 грн.

Сьогодні питання про внесення цього приміщення у перелік об’єктів, які підлягають приватизації, погодив міськвиконком. Остаточне рішення має прийняти міська рада. Якщо рада проголосує “за”, Онуфріїв отримає приміщення без аукціону за вартістю оцінки мінус витрати на ремонт фактично власного майна. Один квадратний метр обійдеться обранцю в трохи менше ніж 180 дол., що в 4-5 разів нижче ринкової ціни такої нерухомості. Імовірно, вся оборудка з самого початку була задумана для перепродажу громадського майна за його реальною вартістю.

Нагадаємо, у січні 2018 року міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків та керівник проекту “ProZorro. Продажі” Олексій Соболєв підписали меморандум про співпрацю. Марцінків пообіцяв, що місто буде продавати та здавати в оренду нерухоме комунальне майно через прозорі онлайн-аукціони.

З того часу міська рада продала через “ProZorro.Продажі” лише одне приміщення.

В свою чергу Місто-НВ оприлюднило заяву, в якій вмотивувало таке рішення:

Наше видавництво працює з 1999 року. Ми спеціалізуємося, зокрема, на випуску книжок українською мовою. Не російською, не польською чи німецькою, а саме українською мовою. Усі ці двадцять років ми друкуємо україномовні книжки.
Дванадцять років тому, у 2007 році, Івано-франківська міська рада запровадила пільгу для таких видавництв, як наше, яка дозволяла орендувати комунальні приміщення за ставкою 1 відсоток. Наголошуємо, що це було дванадцять років тому.
“Місто НВ” не має власної нерухомості, тому також подалося на оренду. Закон України “Про оренду майна” дозволяє видавництвам, які випускають більш, як 50% літератури українською мовою, отримувати приміщення без оголошення конкурсу. Це – законодавча норма. Саме так, виключно у правовому полі, наше видавництво почало винаймати офіс на Чорновола, 23.
В процесі підготовки до ремонту ми виявили, що у приміщенні протікає дах. Це загрожувало руйнуванню всієї споруди. Щоб довести до ладу дах та решту приміщень, взяли дозвіл на здійснення ремонтних робіт. Роботи з покрівлею були дуже коштовними, адже ми не використовували дешеві матеріали.
Цими днями видавництво “Місто НВ” виявило бажання викупити офіс. Якщо такий дозвіл ми отримаємо, то буде здійснено нову експертну оцінку приміщення, а не використано якусь “стару” ціну, про яку пишуть ЗМІ. Звичайно, що вона буде публічною, і має пройти окреме затвердження на сесії міської ради.