На Долинщині понад пів сотні велосипедистів провели патріотичний пробіг

Новини, Суспільство

Населеними пунктами Бойківського краю пройшов патріотичний велопробіг «Пам’яті нескорених».

Про це інформує щоденна онлайн-газета Голос ІФ з посиланням на Болехівську міську раду.

Активісти Болехівської та Долинсьої територіальних громад стартували у селі Тисові, повідомляє

Метою його проведення була також пропаганда здорового та активного способу життя.

Учасниками велопробігу могли стати всі охочі зі своїми велосипедами будь-якого типу. На старт пробігу у селі Тисові вийшли 30 учасників, а на маршруті приєдналися ще стільки ж.

У супроводі машин поліції та первинної медичної допомоги учасники велопробігу рушили до локацій маршруту, де на них чекали короткі історичні екскурси про місця слави українського народу, на яких вони робили короткі зупинки.

Перша локація у місті Болехові розташовувалася на Волоському цвинтарі. Саме тут до велоколони приєдналися ще 30 учасників.

Другою міською локацією була каплиця Івана Хрестителя з пам’ятником отцю-декану, поету, члену Української Гельсінської групи, активному учаснику національно-патріотичного і релігійного руху, в’язню більшовицьких таборів, Ярославу Лесіву.

Третьою зупинкою став пам’ятний Хрест Героям ОУН-УПА. Після цього колона велосипедистів попрямувала по маршруту до села Гузієва, де їх біля Пам’ятного Хреста зустрічали представники сільської громади.

Згодом на учасників чекав довгий переїзд до села Тяпче Долинської територіальної громади, де вони вшанували пам’ять вояків Студентського куреня армії УНР, учасників бою під Крутами та, зокрема, Миколу Корпана, жителя села та учасника тодішніх подій.

 

 

Після короткого відпочинку всі попрямували до криївки ОУН-УПА в урочищі “Вільшина”, що на території Гошева. Тут вони ознайомилися із короткою трагічною розповіддю про історію цієї криївки та потужного повстанського підпілля краю проти більшовизму у цілому.

Останньою локацією маршруту стала криївка ОУН-УПА та пам’ятник десантникам УПА, що розташовані в урочищі “Бучники” та території міста Болехова.

Загальна довжина маршруту велопробігу становила 36 км, яку учасники зуміли подолали за 5 годин.

Підписуйтесь на наші новини у суціальних мережах: facebook Голос ІФyoutube Голос ІФtiktok Голос ІФ.

Також рекомендуємо підписатися на телеграм-канал Гудзінський NEWStiktok Gudzinskiy_lifetiktok Golosukrainayoutube Ростислав Гудзінськийтут новини виходять швидше та без цензури. Підписуйтесь будьмо разом!

Підтримати проект Голос ІФ можна за цими реквізитами: ПриватБанк 4246 0010 0028 2636

Ми у соціальних мережах. Підписуйтесь в групи Facebok: Голос.if.ua, Голос Прикарпаття, Голос Івано-Франківська, Новини Івано-Франківська та Туристичні Карпати. Дізнавайтесь новини м. Івано-Франківська та області першими.