Нові правила проходження ВЛК: що змінилося і який алгоритм дій

Новини, Суспільство

Закон про мобілізацію, який днями набув чинності, передбачає зміни у проходженні військово-лікарської комісії і визначенні придатності до військової служби.

Про це інформує щоденна онлайн-газета Голос ІФ.

Медичне обстеження мають пройти всі військовозобов’язані чоловіки, але цього не можна зробити за власним бажанням, а лише після отримання направлення від Територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

Голова військово-лікарської комісії індустріального районного ТЦК та СП у Дніпрі Олена Седлецька розповіла:

ВЛК проводитимуть у спеціально виділених для цього медичних центрах або лікарнях. Військовозобов’язані мають здати аналіз на ВІЛ, гепатити та сифіліс, а також зробити кардіограму та флюорографію.

Голова ВЛК Дніпровського РТЦК та СП зазначила: залежно від результатів огляду та чи були виявлені проблеми зі здоров’ям, військовозобов’язаних можуть направити на додаткове обстеження.

Крім того, необхідно пройти огляд у шести лікарів:

  • офтальмолога;
  • отоларинголога;
  • терапевта;
  • хірурга;
  • невропатолога;
  • психіатра.

“Ці шість лікарів – основний склад. Раніше в комісії були ще дерматологи та травматологи, але за новим наказом їх скоротили”, – сказала Олена Седлецька.

Для того, щоб визначити, чи придатна людина до військової служби, медкомісія проводить базовий огляд і вивчає результати аналізів, медичні висновки чи діагнози, встановлені раніше. І лише потім визначає, чи є у людини порушення, і шукає його у станах зі списку наказу №402 Міноборони.

Як пройти ВЛК?
Медичне обстеження мають пройти всі військовозобов’язані чоловіки

“Враховуючи те, що лікарі ВЛК не встановлюють діагнозів, а роблять експертні висновки, спираючись на результати медичного огляду і медичні документи від інших лікарів-спеціалістів, люди, направлені на військово-лікарську комісію, мають принести ці медичні висновки з собою”, – зазначила Оксана Сухорукова.

Простіше кажучи: якщо людина має хронічні захворювання, то повинна надати документи, які це підтверджують, та її скерують на обстеження до “вужчого” спеціаліста. Далі військовозобов’язані мають принести медичні висновки, які додадуть до особистої картки.

Після вивчення усієї медичної документації комісія вирішує, до якої категорії належатиме:

  • “придатний”;
  • “непридатний”;
  • “придатний до служби у військових частинах”;
  • “тимчасово непридатний”.

Олена Седлецька зауважила, що обстежувати людину за кожною з хворіб ВЛК не може через брак ресурсів і часу. Якщо у військовозобов’язаного немає яскраво вираженого захворювання і сильних симптомів, то він буде придатним.

“Якщо людина приходить майже до кожного з лікарів з дрібними скаргами, обирається домінуюча проблема, за якою ми будемо її обстежувати.

Таких пацієнтів багато, і якщо ми будемо робити огляд за кожною скаргою, лікарні змушені будуть працювати тільки на ВЛК”, – додала лікарка.

Раніше ми розповідали, коли і за який термін військовозобов’язані мають пройти ВЛК та як записатися в електронну чергу для того, щоб її пройти.

Підписуйтесь на наші новини у суціальних мережах: facebook Голос ІФyoutube Голос ІФtiktok Голос ІФ.

Також рекомендуємо підписатися на телеграм-канал Гудзінський NEWStiktok Gudzinskiy_lifetiktok Golosukrainayoutube Ростислав Гудзінськийтут новини виходять швидше та без цензури. Підписуйтесь будьмо разом!

Підтримати проект Голос ІФ можна за цими реквізитами: ПриватБанк 4246 0010 0028 2636

Ми у соціальних мережах. Підписуйтесь в групи Facebok: Голос.if.ua, Голос Прикарпаття, Голос Івано-Франківська, Новини Івано-Франківська та Туристичні Карпати. Дізнавайтесь новини м. Івано-Франківська та області першими.