![](https://www.golos.if.ua/wp-content/uploads/2024/05/895cc78c2e0e4f07-1040x585-1-730x411.jpg)
Відновили давню традицію: як в Уторопах на Косівщині водили гаївки (фото)
![](https://versii.if.ua/wp-content/uploads/2024/05/f02a6f8d59b1bf0d-794x447.jpg)
За її словами, до заходу долучилися учні всіх класів ліцею. Великодні пісні підхоплювали й місцеві жителі, тож загалом у дійстві взяли участь приблизно 150 людей.
![Гаївки в Уторопах на Івано-Франківщині Гаївки в Уторопах на Івано-Франківщині](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/794x1.78/6d63ba272f8ba362.jpg)
“Такого організованого заходу, щоб діти із сім’ями приходили до церкви й з музичним супроводом виконували гаївки, не було 40 років. Раніше учні приходили до церкви, але без відтворення давніх пісень і традицій. Сьогодні виконували гаївки, яких немає в інших селах. Наприклад, “У нашім селі на горбочку”, — розповідає Ольга Романюк.
![В Уторопах відновили традицію ведення гаївок В Уторопах відновили традицію ведення гаївок](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/794x0.1/6cdf404e21243059.jpg)
Музична керівниця заходу Ірина Григорчак каже: для того, аби відтворити традицію уторопських гаївок, перед тим спілкувалися зі старожилами. З її слів, діти виконували традиційні великодні танці під гаївки “Розлилися води”, “Вербовая дощечка”, а також танець-гру “Іде жук наш та й з жуками, а дівчина — та й руками”.
![В Уторопах на Івано-Франківщині відновили традицію ведення гаївок В Уторопах на Івано-Франківщині відновили традицію ведення гаївок](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/794x1.78/5ceca4fb2f78bfdc.jpg)
“Це — такий танець-гра, коли дівчата складають руки, а двоє хлопців водять дитину цією живою конструкцією. Важливо відновлювати традиції, бо гаївки — споконвіку, з дідів-прадідів об’єднують український народ”, — говорить Ірина Григорчак.
Також рекомендуємо підписатися на телеграм-канал Гудзінський NEWS, tiktok Gudzinskiy_life, tiktok Golosukraina, youtube Ростислав Гудзінський, тут новини виходять швидше та без цензури. Підписуйтесь будьмо разом!
Підтримати проект Голос ІФ можна за цими реквізитами: ПриватБанк 4246 0010 0028 2636