Поливаний понеділок: символізм та традиції свята
У Світлий понеділок, другий день великодніх свят, продовжують прославляти Христове Воскресіння, зокрема в церкві на св. Літургії, та споживати великодні страви.
Про це інформує щоденна онлайн-газета Голос ІФ.
Журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.
Зі слів священника, у давнину люди вірили, що у понеділок після Пасхи вода стає цілющою та оздоровлює людей.
“Тут переплелися певні язичницькі та християнські традиції. У цю днину поливали інших водою начебто для «духовного очищення».
Довідуємося, що раніше, зокрема на Заході України, ще на світанку парубки-обливальники ходили по тих хатах, де були дорослі дівчата, й «очищували» їх водою, а ті дарували “активістам” писанки.
Та більша буде користь, якщо душпастир окропить нас освяченою водою у храмі”, — каже монах.
Миколай Микосовський додає, сьогодні Світлий понеділок перетворився у деяких місцевостях на день бешкетництва.
“Це швидше якась розвага без духовного підтексту. Поливаються всі охочі.
На Сколівщині ми малими поливалися теж з відер, і потім могли сушити одяг біля вогню поруч церкви, який розпалювали там ще у Страсну П’ятницю. У Світлий вівторок вже йшла в рух кропива.
Якщо хтось дуже хоче поливатися, то можна це зробити теж у рамках пасхальних гаївок, якщо дозволяє сонячна погода, але між учасниками, дотримуючись певних правил, аби не було хуліганства. І така є розвага”, — підкреслив священник.
Також рекомендуємо підписатися на телеграм-канал Гудзінський NEWS, tiktok Gudzinskiy_life, tiktok Golosukraina, youtube Ростислав Гудзінський, тут новини виходять швидше та без цензури. Підписуйтесь будьмо разом!
Підтримати проект Голос ІФ можна за цими реквізитами: ПриватБанк 4246 0010 0028 2636