На Прикарпатті за два роки майже вдвічі зменшилась кількість Борщівника

Економіка, Новини, Суспільство

Борщівник Сосновського – багаторічна рослина родини зонтичних, сягає 2-3 метрів заввишки, має товсте порожнисте стебло та великі перисті листки. 

Про це інформує щоденна онлайн-газета Голос ІФ з посиланням на Головне управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області.

За два роки в нашій області зменшується кількість площ, де росте Борщівник Сосновського. Про це

Безпосереднє вивчення, аналіз інформації, отриманої від керівників територіальних громад в квітні 2024 р. спеціалістами управління фітосанітарної безпеки, свідчить, що площа поширення борщівника Сосновського на території 47 територіальних громад становить 640,2 га.

Зокрема:

  • господарські двори 190,4 га (30%),
  • пасовища 196,0 га (31%),
  • придорожні смуги 145,5 га (23%),
  •  прибережні смуги 108,3 га (16%)

Практично відсутній борщівник Сосновського на території 9 територіальних громад (Білоберізька, Верховинська, Зеленська, Вигодська, Заболотівська, Чернелицька, Космацька, Ворохтянська, Яремчанська).

Аналіз динаміки поширення борщівника за останні роки свідчить про тенденцію до зменшення площ, захоплених цим бур’яном.
Динаміка: 2022 рік – 1163,8 га – 100%
2023 рік – 980,8 га – зменшення на 16 %
2024 рік – 640,2 га – зменшення на 45 %

Позитивна тенденція зменшення площ поширення борщівника Сосновського спостерігається в Івано-Франківській, Солотвинській, Ямницькій, Болехівській, Витвицькій, Дубівській, Калуській, Новицькій, Підгайчиківській, Рожнівській, Переріслянській територіальних громадах, де площі зменшились на 30-60%.

Підписуйтесь на наші новини у суціальних мережах: facebook Голос ІФyoutube Голос ІФtiktok Голос ІФ.

Також рекомендуємо підписатися на телеграм-канал Гудзінський NEWStiktok Gudzinskiy_lifetiktok Golosukrainayoutube Ростислав Гудзінськийтут новини виходять швидше та без цензури. Підписуйтесь будьмо разом!

Підтримати проект Голос ІФ можна за цими реквізитами: ПриватБанк 4246 0010 0028 2636

Ми у соціальних мережах. Підписуйтесь в групи Facebok: Голос.if.ua, Голос Прикарпаття, Голос Івано-Франківська, Новини Івано-Франківська та Туристичні Карпати. Дізнавайтесь новини м. Івано-Франківська та області першими.