Говорити з Москвою треба мовою балансу сил – глава МЗС Франції

Новини, Політика

Мається на увазі необхідність робити більше для України.

Про це інформує щоденна онлайн-газета Голос ІФ з посиланням на Укрінформ.

Міністр закордонних справ Франції Стефан Сежурне заявив, що з Росією можна розмовляти лише мовою «балансу сил» та не встановлювати обмежень у способах підтримки України в той час, як ворог стає дедалі агресивнішим.

“Ми маємо говорити з Росією такою ж мовою – мовою балансу сил. Ми дуже наївні, коли думаємо, що можемо встановлювати собі обмеження, в той час коли саме Росія порушує міжнародне право і намагається нав’язати, якою має бути зовнішня політика європейських країн. Історія показала нам, що коли країни дозволяють диктувати свою зовнішню політику імперіалістичній державі, яка вважає, що її кордони необмежені, це може призвести до спалаху”, – наполягає Сежурне.

За його словами, Франція ніколи не мала двозначного ставлення до Росії.

“Протистояти Росії – означає захищати французів і мир. Це і є справжній патріотизм», – додає міністр.

Робити більше для України

Усі європейці і всі союзники України згодні з необхідністю робити більше і краще для України.

«Існує певна єдність у розумінні того, що після двох років конфлікту Росія стає все агресивнішою щодо нас. І є занепокоєння щодо лінії фронту. І на лінії фронту є занепокоєння щодо довгострокової підтримки», – каже Сежурне.

Між Францією та Німеччиною існує консенсус щодо 80% питань підтримки України, які обговорювалися на зустрічі 26 лютого в Єлисейському палаці.

«Чи можемо ми змусити Росію припинити війну в інший спосіб, окрім як максимально підтримуючи Україну. Історія дала нам багато прикладів глухого кута, в який можна зайти за допомогою стратегій відступу і слабкості», – наголошує міністр. Тож Європа не повинна повторювати історичних помилок.

Від дебатів щодо України, які мають відбутись цього вівторка у Національній асамблеї Франції, Сежурне очікує «широкого консенсусу». Він упевнений, що більшість політичних сил хочуть продовжувати підтримувати Україну в довгостроковій перспективі, «навіть якщо будуть дебати щодо стратегії, якої слід дотримуватися».

Двостороння угода між Францією та Україною, яку представлять депутатам 12 березня, включає в себе, зокрема, зобов’язання у сфері військових можливостей та підтримку України в еквіваленті 3 мільярди євро впродовж 2024 року.

Підписуйтесь на наші новини у суціальних мережах: facebook Голос ІФyoutube Голос ІФtiktok Голос ІФ.

Також рекомендуємо підписатися на телеграм-канал Гудзінський NEWStiktok Gudzinskiy_lifetiktok Golosukrainayoutube Ростислав Гудзінськийтут новини виходять швидше та без цензури. Підписуйтесь будьмо разом!

Підтримати проект Голос ІФ можна за цими реквізитами: ПриватБанк 4246 0010 0028 2636

Ми у соціальних мережах. Підписуйтесь в групи Facebok: Голос.if.ua, Голос Прикарпаття, Голос Івано-Франківська, Новини Івано-Франківська та Туристичні Карпати. Дізнавайтесь новини м. Івано-Франківська та області першими.