Данія анонсувала пакет на 800 млн євро для оборонних потреб України

Війна, Новини, Політика

Данія вирішила передати Україні пакет допомоги на майже 800 млн євро, що стане її найбільшим внеском з початку повномасштабного вторгнення.

Про це інформує щоденна онлайн-газета Голос ІФ з посиланням на Міністерство оборони Данії.

Пакет стане дванадцятим і найбільшим пакетом допомоги Данії для України.

Загальна сума обсягом 5,8 млрд крон буде використовуватися траншами протягом 2023-2025 років, з них найбільший – 4,3 млрд – запланований у 2023 році, 1,4 млрд – у 2024 році і 52 млн – у 2025 році.

Глава МЗС Данії Ларс Люкке Расмуссен зазначив, що цей пакет відкриває “нову фазу” у данській допомозі для України: країна віддала безпосередньо зброєю більшість того, що могла віддати зі своїх запасів, тож надалі Копенгаген планує зосередитися на закупівлях відповідно до актуальних потреб України спільно з іншими союзниками.

Міністр оборони Трольс Лунд Поулсен не став розкривати, у співпраці з якими країнами плануються закупівлі.

“Ми співпрацюємо з дякими з тих, які також зацікавлені підтримувати Україну, і все це відбувається у “форматі Рамштайн”, зустріч якого запланована наступного тижня”, – цитує його данське TV2.

Також міністри утрималися від уточнень, яка зброя може бути придбана на ці гроші.

“Це не має бути щось, про що російська сторона може просто почитати у міжнародних ЗМІ”, – зазначив міністр оборони.

Президент України Володимир Зеленський розкрив, що ці плани обговорювалися під час візиту до Києва прем’єрки Данії Метте Фредеріксен.

“Метте, дякую за вчасну й потужну підтримку. Разом ми відновлюємо мир у Європі”, – зазначив він.

Якщо ви вперше зайшли на наш сайт не забудьте підписатися на його відеоверсію канал на YouTube Голос ІФ тут ви дізнаєтесь про найгарячіші новини Івано-Франківська та області, про які не розповідають інші ЗМІ!

Підтримати проект Голос ІФ можна за цими реквізитами: ПриватБанк 4246 0010 0028 2686

Ми у соціальних мережах. Підписуйтесь в групи Facebok: Голос.if.ua, Голос Прикарпаття, Голос Івано-Франківська, Новини Івано-Франківська та Туристичні Карпати. Дізнавайтесь новини м. Івано-Франківська та області першими.