Мобілізація на Прикарпатті триває: військовозобов’язані мають прибути до ТЦК та СП (документи)

Війна, Новини, Політика

Територіальні центри комплектування та соціальної підтримки Івано-Франківщини проводять заходи загальної мобілізації для оперативного доукомплектування війська.

Про це інформує щоденна онлайн-газета Голос ІФ.

Так, у зв’язку із тривалою широкомасштабною російською агресією проти України та з метою забезпечення оборони держави, підтримання боєздатності Збройних Сил України та інших військових формувань на підставі Указу Президента України від 24 лютого 2022 року № 65/2022 «Про загальну мобілізацію», у витязі з наказу начальника Верховинського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки від 5 червня 2023 року йдеться:

  • Усім військовозобов’язаним-чоловікам що проживають (перебувають) на території Івано-Франківської області,з’явитися у 10 денні терміни до районних територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки області за місцем проживання (перебування). При собі мати військовий квиток, паспорт, медичні книжки, документи що надають право на відстрочку.
  • Зміна місця проживання військовозобов’язаним без дозволу начальників районних територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки заборонена.
  • Підприємствам, установам, організаціям, усіх форм власності незалежно від їх підпорядкування, громадянам, які є постачальниками транспортних засобів для забезпечення потреб Збройних Сил України, інших військових формувань, забезпечити доставку та передачу транспортних засобів і техніки у терміни, в обсягах та за адресами, визначеними у зведених (часткових) нарядах на поставку техніки під час мобілізації.

Окрім того, органам державної влади, виконавчим комітетам сільських, селищних, міських рад, територіальних громад, підприємствам, установам, організаціям, навчальним закладам усіх форм власності незалежно від їх підпорядкування, житлово-експлуатаційним організаціям та домовласникам організувати та забезпечити в установленому порядку:

  • своєчасне оповіщення військовозобов’язаних та резервістів, які підлягають призову на військову службу під час мобілізації, в особливий період, забезпечити їх виклик до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, постачальників транспортних засобів і техніки національної економіки, яка залучається для забезпечення потреб Збройних Сил України та інших військових формувань;
  • явку військовозобов’язаних на збірні пункти або у військові частини у терміни та за адресами, вказаними у мобілізаційних розпорядженнях, персональних повістках;
  • роботу системи оповіщення, збору та поставки мобілізаційних ресурсів;
  • охорону громадського порядку під час проведення оповіщення, збору і поставки мобілізаційних ресурсів до збірних пунктів та військових частин;
  • розшук громадян, які ухиляються від виконання військового обов’язку;
  • постійне інформування населення про хід призову громадян на військову службу під час мобілізації, в особливий період;
  • залучення громадських та волонтерських організацій щодо надання допомоги у проведенні призову громадян на військову службу під час мобілізації в особливий період.


Відповідальність за неявку до ТЦК та СП після отримання повістки


За неявку передбачено адміністративне та навіть кримінальне покарання.

Якщо людина не з’явиться за викликом у воєнний час вперше, це загрожує штрафом від 1 700 до 3 400 гривень.  Водночас неявка без поважних причин в особливий період означає ухилення від призову і передбачає кримінальну відповідальність за ст. 335 Кримінального кодексу — карається обмеженням волі на строк до трьох років.

Однак, є низка причин, які є поважними для неявки у територіальний центр комплектування та соціальної підтримки під час мобілізації.

Правозахисники назвали такі причини:

  • хвороба;
  • стихійне лихо;
  • смерть рідної людини;
  • інша вагома обставина, через яку призовник вчасно не прибув до територіального центру комплектування.

Відтак, необхідно подати до ТЦК та СП відповідні підтверджувальні документи про причини неявки. Це можна зробити одразу після зникнення причин або ж на етапі розгляду відповідної адміністративної справи.

Неявка призовника без поважної причини у будь-якому випадку спричинить покарання.


Війна: обов’язки військовозобов’язаних в Україні


  • Виконувати обов’язок перед державою: захищати Україну, виконувати завдання оборони України, захист її суверенітету, територіальної цілісності та недоторканності.
  • Військовозобов’язані чоловіки перебувають на військовому обліку залежно від присвоєних їм військових звань до граничного віку.
  • Вчасно прибути за повісткою. Під час загальної мобілізації призов на військову службу відбувається шляхом вручення повісток. Так, після отримання повісток військовозобов’язані мають з’явитися з документами у ТЦК та СП.
  • Не змінювати місце проживання без дозволу керівника відповідного ТЦК (військовозобов’язаних та резервістів СБУ, Служби зовнішньої розвідки — без дозволу відповідного керівника). Так, військовозобов’язані мають особисто з’являтися в районний (міський) ТЦК та СП для зняття з військового обліку і в триденний строк з дня прибуття на нове місце проживання стати на військовий облік.
  • Вчасно здійснювати медичний огляд і лікування згідно з рішенням військово-лікарської комісії.
  • Повідомляти про зміни персональних даних в семиденний строк працівникам ТЦК та СП.
  • Особисто звіряти особисті дані в ТЦК. Так, потрібно звіряти власні персональні дані не рідше одного разу на п’ять років з обліковими даними ТЦК, органів СБУ, підрозділів Служби зовнішньої розвідки.
  • Подавати дані про відстрочку. Робити це необхідно щороку до 1 жовтня. Так, до ТЦК подають документи, які підтверджують право громадян на відстрочку від призову на строкову військову службу.
  • Особисто прибувати до ТЦК та СП, щоб знятися з обліку.
  • Прибути до ТЦК та СП навіть у разі, якщо повістка не прийшла. Так, за десять днів після початку чергового призову на строкову військову службу, визначеного указом Президента України, громадяни повинні самостійно прибути до ТЦК.

Після завершення війни та відповідно припинення мобілізації в країні, наступає відбудовний період. На рівні держави виникає потреба у здійсненні заходів по відновленню народного господарства, економіки та перехід на режим роботи в мирний час.

З метою забезпечення законних підстав для виходу країни з особливого періоду Указом Президента України, затвердженим Верховною Радою України, оголошують демобілізацію.

Якщо ви вперше зайшли на наш сайт не забудьте підписатися на його відеоверсію канал на YouTube Голос ІФ тут ви дізнаєтесь про найгарячіші новини Івано-Франківська та області, про які не розповідають інші ЗМІ!

Підтримати проект Голос ІФ можна за цими реквізитами: ПриватБанк 4246 0010 0028

Ми у соціальних мережах. Підписуйтесь в групи Facebok: Голос.if.ua, Голос Прикарпаття, Голос Івано-Франківська, Новини Івано-Франківська та Туристичні Карпати. Дізнавайтесь новини м. Івано-Франківська та області першими.