Суд зобов’язав військову частину звільнити зі служби чоловіка, який має дружину з інвалідністю III групи

Війна, Кримінал, Новини

Суд зобов’язав військову частину прийняти рішення про звільнення військовослужбовця у зв’язку із наявністю дружини з-поміж осіб з інвалідністю ІІІ групи.

Про це інформує щоденна онлайн-газета Голос ІФ.

Як розповів Роман Лихачов з волонтерського руху «Адвокати ЗСУ», Згідно з обставинами справи 23 січня 2023 року військовослужбовець звернувся до командира військової частини з рапортом про звільнення з військової служби на підставі пп. “г” п. 2 ч. 4 ст. 26 Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу” (далі – Закон) у зв`язку з наявністю дружини з-поміж осіб з інвалідністю.

У вказаній нормі зазначено, що військовослужбовці, які проходять військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, військову службу за призовом осіб з-поміж резервістів в особливий період, звільняються з військової служби у зв’язку із наявністю дружини (чоловіка) з-поміж осіб з інвалідністю та/або одного зі своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) з-поміж осіб з інвалідністю I чи II групи.

Однак, військова частина наклала на рапорт резолюцію, в якій зазначила про відсутність підстав для звільнення військовослужбовця з військової служби, оскільки його дружина є особою з інвалідністю III групи.

Розглянувши матеріали справи, суд вказав, що, військова частина неправильно розтлумачила норму абз. 5 пп. “г” п. 2 ч. 4 ст. 26 Закону шляхом істотного звуження її змісту, адже фактично замінила вжитий законодавцем комбінований сполучник “та/або” на єднальний “та”. Наслідком такого помилкового тлумачення є акт правозастосування (відмова у задоволенні рапорту про звільнення з військової служби), що прямо суперечить закону та порушує права військовослужбовця.

З урахуванням вищенаведеного, суд дійшов висновку про наявність підстав для звільнення військовослужбовця з військової служби, оскільки його дружина є особою з інвалідністю III групи». 

Якщо ви вперше зайшли на наш сайт не забудьте підписатися на його відеоверсію канал на YouTube Голос ІФ, тут ви дізнаєтесь про найгарячіші новини Івано-Франківська та області, про які не розповідають інші ЗМІ!

Підтримати проект Голос ІФ можна за цими реквізитами: ПриватБанк 4246 0010 0028 26

Ми у соціальних мережах. Підписуйтесь в групи Facebok: Голос.if.ua, Голос Прикарпаття, Голос Івано-Франківська, Новини Івано-Франківська та Туристичні Карпати. Дізнавайтесь новини м. Івано-Франківська та області першими.