Підвищення пенсій у березні 2023: на скільки проіндексують виплати

Економіка, Новини, Суспільство

Попри війну та максимальне скорочення соціальних видатків, пенсії українців будуть традиційно підвищені 1 березня. Проте перерахунок відбудеться лише для частини пенсіонерів. Про індексацію пенсій йдеться у меморандумі в рамках нової моніторингової програми МВФ.

Про це пише щоденна онлайн-газета Голос ІФ з посиланням на 24 канал.

Ми ввели обмеження на збільшення соціальних виплат, дозволивши лише індексацію пенсії за правилами,  – йдеться у листі про наміри до керівництва МВФ.

Наскільки будуть підвищені пенсії

В бюджеті на цей рік закладено підвищення видатків на Пенсійний фонд України на 38,8 мільярда гривень. Ці гроші і підуть на щорічне осучаснення пенсій.

При цьому, оскільки прожитковий мінімум не зміниться, то мінімальна й максимальна пенсії теж залишаться на рівні 2093 гривень та 20 920 гривень. Також не буде перерахунку надбавок та підвищень.

За словами ексміністра соцполітики Андрія Реви, розмір осучаснення пенсій залежить від рівня інфляції. Ексміністр повідомив, що підвищення пенсій у березні може скласти 24%.

Раніше голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев наголошував, що допомога партнерів матиме вирішальне значення для збільшення пенсійних виплат.

Ми говорили про міжнародних партнерів, це залежить від них. Ми сподіваємося, що все буде нормально, але тільки Господу Богу відомо. Це не 100% джерело наповнення бюджету. Не на 100% гарантоване, – зазначив він.

Нагадаємо, цьогоріч країни G7 повідомили про виділення щонайменше 32 мільярдів доларів на підтримку України. З них 18 мільярдів надасть ЄС.

  • Прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що одним із пріоритетних напрямків роботи уряду у 2023 році буде впровадження накопичувальної пенсійної системи.
  • Після проведення реформи кожен працюючий українець матиме власний пенсійний рахунок з накопиченнями, який буде наповнюватись внесками держави і роботодавця.
  • Українці все одно платитимуть ЄСВ, оскільки коштом цим внесків наповнюється ПФУ і здійснюються виплати пенсіонерам. Відрахування на накопичувальну систему становитимуть відсоток від цих внесків.

Якщо ви вперше зайшли на YouTube канал Голос ІФ не забудьте підписатися щоб знати першими найгарячіші новини Івано-Франківська та області, про які вам не розповідають інші ЗМІ!

Підтримати Голос ІФ: ПриватБанк 4246 0010 0028 2636

Ми у соціальних мережах. Підписуйтесь в групи Facebok: Голос.if.ua, Голос Прикарпаття, Голос Івано-Франківська, Новини Івано-Франківська та Туристичні Карпати. Дізнавайтесь новини м. Івано-Франківська та області першими.