Вісім українок увійшли до проєкту ВВС “100 жінок” у 2022 році

Новини, Політика, Суспільство

ВВС опублікувала список зі 100 жінок з усіх куточків світу, які надихали та впливали на світ у 2022 році.

Проєкт ВВС “100 жінок 2022” відзначає досягнення жінок у всьому світі та в усіх сферах життя – від волонтерства до керування міжнародними організаціями, пише щоденна онлайн-газета Голос ІФ.

Серед тих, хто увійшов до списку, – перша леді України Олена Зеленська, світовий музичний феномен Біллі Айліш, акторки Пріянка Чопра та Сельма Блер, іранська альпіністка Ельназ Рекабі, спортсменка-рекордсменка у потрійному стрибку Юлімар Рохас та ганська письменниця Нана Даркоа Секьямах.

Список відображає роль жінок у конфліктах в усьому світі у 2022 році – від протестувальниць, які сміливо вимагають змін в Ірані, до жіночого обличчя війни та спротиву в Україні.

До “100 жінок” ВВС увійшли восьмеро українок: перша леді Олена Зеленська, парамедикиня Юлія Паєвська (Тайра), захисниця прав людей з інвалідністю Юлія Сачук, правозахисниця Олександра Матвійчук, математикиня Марина Вязовська, журналістка Крістіна Бердинських, лікарка-педіатр Ірина Кондратова, політик і волонтерка Яна Зінкевич.

Весь список можна переглянути тут.

Олена Зеленська – перша леді України

Після початку повномасштабного російського вторгнення Олена Зеленська використала свій статус, щоб розповісти світу про страждання українського народу. Вона дала сотні інтерв’ю світовим ЗМІ, стала першою дружиною іноземного президента, яка звернулася до Конгресу США та до парламенту Великої Британії.

В американських парламентаріїв Олена Зеленська просила більше зброї для України, щоб зупинити Росію. Британських депутатів закликала створити спеціальний міжнародний трибунал щодо російських злочинів.

олена зеленська

Олена Зеленська працює над проєктами з підтримки психічного здоров’я дітей і сімей, травмованих війною, опікувалася просуванням української культури.

Юлія Паєвська (Тайра) – парамедикиня

Юлія Паєвська – відома українська парамедикиня і засновниця добровольчого медичного підрозділу “Янголи Тайри”, який врятував сотні поранених мирних жителів і військовослужбовців.

Російські військові захопили Юлію Паєвську у полон у березні 2022, коли вона допомагала евакуювати мирних жителів з оточеного російськими військами Маріуполя.

Тайра

АВТОР ФОТО, ФЕЙСБУК ЮЛІЇ ПАЄВСЬКОЇ

Натільною камерою вона задокументувала роботу своєї команди в оточеному місті. Це відео згодом передала ЗМІ. Після свого звільнення через три місяці Паєвська розповіла про тортури та суворі умови, з якими вона зіткнулася в полоні, назвавши своє ув’язнення “пеклом”.

Юлія Сачук – захисниця прав людей з інвалідністю

Українська правозахисниця Юлія Сачук очолює громадську організацію жінок з інвалідністю “Боротьба за права”. Вона була серед тих, хто однією з перших кинувся допомагати людям з інвалідністю після початку вторгнення. Юлія Сачук цілодобово співпрацювала з міжнародними організаціями над планами евакуації, щоб врятувати життя тисяч українців з інвалідністю.

Юлія Сачук

АВТОР ФОТО, UNIAN

Сачук прагне розширити можливості дівчат і жінок з інвалідністю брати участь у прийнятті рішень.

Вона бере участь у програмі Leader Europe Фонду Обами, була лауреаткою Національної премії з прав людини 2020 року та є кандидаткою від України в Комітеті ООН з прав людей з інвалідністю.

Олександра Матвійчук – нобелівська лауреатка, яка захищає права людей

Протягом 15 років Олександра Матвійчук очолює Центр громадянських свобод (ЦГС), який став одним із лауреатів Нобелівської премії миру 2022 року за роботу з документування воєнних злочинів Росії після повномасштабного вторгнення.

Олександра Матвійчук ЦГС продовжує спадщину українських дисидентів 1960-х років, зосереджуючись на правах людини.

У 2014 році Центр став однією з перших правозахисних організацій, що вирушила до Криму, Луганська та Донецька для документування там воєнних злочинів. Тепер правозахисники вимагають створення міжнародного трибуналу для розслідування порушень Росією прав людини в Чечні, Молдові, Грузії, Сирії, Малі та в Україні.

Трибунал для Путіна. Чим займаються лауреати Нобеля в Україні

Марина Вязовська – математикиня

Українська математикиня Марина Вязовська цього року стала другою жінкою в історії, яка виграла престижну медаль Філдса. Цю нагороду часто називають Нобелівською премією з математики й вручають кожні чотири роки.

Марина Вязовська

Марина Вязовська отримала престижну медаль Філдса.

Марина Вязовська отримала нагороду за роботу над 400-літньою головоломкою й розв’язала задачу, як найефективніше упакувати сфери у восьмивимірному просторі.

Вязовська є професоркою і завідує кафедрою теорії чисел в Інституті математики у Швейцарському федеральному технологічному інституті в Лозанні (EPFL).

Крістіна Бердинських – журналістка

Під час війни журналістка Крістіна Бердинських подорожувала всією Україною і робила репортажі з регіонів, які обстрілювала Росія. Її матеріали були про життя у містах і селах, охоплених війною, про втечу з окупації, про волонтерів, підтримку і силу українців.

Бердинських

АВТОР ФОТО, OLEKSANDR MEDVEDEV

Крістіна Бердинських народилася в Херсоні. Відразу після його звільнення вона поїхала до свого рідного міста.

14 років пропрацювала політичною журналісткою в українських медіа – зокрема у журналі “НВ” та різноманітних теле- та радіопроєктах. У 2014 році Крістіна Бердинських заснувала “ЄЛюди”, проєкт у соцмережах про учасників Євромайдану в Україні, який згодом став книгою “Є люди. Теплі історії з Майдану”.

Ірина Кондратова – лікарка-педіатр

Попри постійні обстріли, лікарка Ірина Кондратова та її команда продовжували невтомно піклуватися про вагітних жінок, новонароджених та матерів у Харківському обласному перинатальному центрі.

Вони облаштували пологову палату в підвалі лікарні та ризикували життям, щоб залишитися в реанімації з немовлятами, яких неможливо було евакуювати.

Ірина Кондратова

АВТОР ФОТО, ХАРКІВСЬКИЙ РЕГІОНАЛЬНИЙ ПЕРИНАТАЛЬНИЙ ЦЕНТР

Лікарка Кондратова, як керівниця перинатального центру, в березні отримала від футболіста Девіда Бекхема доступ до його сторінки в інстаграмі. Вона публікувала там інформацію про проблеми, з якими стикаються лікарі й пацієнти під час бомбардувань Харкова.

Її команда з 2014 року надала медичну та психологічну допомогу понад 3 000 жінкам з Луганщини та Донеччини.

Яна Зінкевич – політикиня і фронтова медична волонтерка

“Госпітальєри” – волонтерська фельдшерська організація, що рятує життя на передовій. На чолі з Яною Зінкевич вони евакуюють людей з поля бою. Зінкевич стала медичною волонтеркою після закінчення школи, а у 2014 році на початку воєнних дій в Україні заснувала медичний батальйон.

Зінкевич

АВТОР ФОТО, UNIAN

Вона особисто вивезла в безпечне місце 200 поранених солдатів. Її команда продовжує надавати першу медичну допомогу пораненим військовим і мирним жителям, проводить медичну підготовку, здійснила близько 6 тисяч евакуацій.

27-річна Зінкевич також є однією із наймолодших депутатів українського парламенту та очолює підкомітет військової медицини.

Якщо ви вперше зайшли на YouTube канал Голос ІФ не забудьте підписатися щоб знати першими найгарячіші новини Івано-Франківська та області, про які вам не розповідають інші ЗМІ!

Підтримати Голос ІФ: ПриватБанк 4246 0010 0028 2636

Ми у соціальних мережах. Підписуйтесь в групи Facebok: Голос.if.ua, Голос Прикарпаття, Голос Івано-Франківська, Новини Івано-Франківська та Туристичні Карпати. Дізнавайтесь новини м. Івано-Франківська та області першими.