Україна відстояла Харків, звільнено ще 3 села. Росіяни вирішили повністю залишити позиції — американські аналітики (відео+карти)

Відео-новини, Новини, Політика

Російські військові, ймовірно, вирішили повністю покинути свої позиції навколо Харкова.

Про це інформує щоденна онлайн-газета Голос ІФ з посиланням на щоденний портал Воїн-інфо.

Як пише ISW, “таким чином Україна, схоже, виграла битву за Харків”: українські сили не дозволили російським військам оточити місто, не кажучи вже про захоплення.

@rostgudzinskiy #харків #лнр #харков #путин #провал #зсу🇺🇦 #славаукраїні🇺🇦🇺🇦🇺🇦 #путинхуйло🔴⚫ #украина🇺🇦 ♬ Україна переможе! – Олександр Пономарьов & Михайло Хома & Тарас Тополя & Євген Кошовий & Юрій Ткач & Петро Чорний

Росіяни спробують утримати лінію на захід від Вовчанська, щоб захистити свої наземні лінії зв’язку (GLOC) від Білгорода до Ізюма, але неясно, чи досягнуть вони успіху.

Основними зусиллями росіян, як і раніше, залишаються спроби оточити Сєвєродонецьк і Лисичанськ з півночі і з півдня. Російські війська, що наступали з напрямку Попасної, протягом доби не досягли істотного прогресу.

Російські війська відновили наступальні операції у напрямку Слов’янська, але 13 травня не досягли прогресу.

Росіяни здійснили ще один безуспішний штурм Олександрівки, імовірно, у новій спробі форсувати Сіверський Донець. У росіян може вистачити свіжої бойової потужності, щоб компенсувати ці втрати і продовжити наступ у досить широкому масштабі.

Як пише ISW, росіяни, напевно, убезпечили шосе біля в’їзду на “Азовсталь”, але бої за завод продовжуються.

 

Ми у соціальних мережах. Підписуйтесь в групи Facebok: Голос.if.ua, Голос Прикарпаття, Голос Івано-Франківська, Новини Івано-Франківська та Туристичні Карпати. Дізнавайтесь новини м. Івано-Франківська та області першими.