Брак пального пригальмував посівну на Прикарпатті

Економіка, Новини, Суспільство

Хід весняно-польових робіт в Івано-Франківській області дещо призупинився через брак пального.

Про це повідомив заступник директора департаменту агропромислового розвитку Івано-Франківської облдержадміністрації Степан Вінтонович, інформує щоденна онлайн-газета Голос ІФ  з посиланням на АgroРortal.

Він зазначив, що техніки в полі не видно, хоч цієї пори на полях підживлюють рослини та вносять засоби захисту.

«Сільське господарство не внесене до переліку критичної інфраструктури, тож техніку аграріям заправляють на загальних підставах. Обіцяють після 15 травня виправити ситуацію, але весняний час втрачено. Тим паче, що через брак дощів вистачає і негативних погодних чинників. Ярина ледь-ледь прокльовується. То ж не город, що можна полити», – зазначив Степан Вінтонович.

Він уточнив, що із відведених під ярі культури 244 тис. га понад 60% ріллі вже засіяно пшеницею, вівсом, горохом та ячменем. Аграрії приступають і до закладання гречки, кукурудзи, сої та соняшнику. На завершенні — посадка овочів і картоплі. Втім, переважно картоплю садили наприкінці квітня, а то й у березні, і в багатьох господарствах вона вже гарно закущилася.

Озимина на Прикарпатті цієї травневої пори в гарному стані. Уже зацвітає ріпак.

Читайте найголовніші новини Івано-Франківська та Прикарпаття на сайті Голос ІФ.  Дивіться відео-новини, розслідування на YouTube каналі Голос ІФ.

Підтримати Голос ІФ: ПриватБанк 4246 0010 0028 2636

Ми у соціальних мережах. Підписуйтесь в групи Facebok: Голос.if.ua, Голос Прикарпаття, Голос Івано-Франківська, Новини Івано-Франківська та Туристичні Карпати. Дізнавайтесь новини м. Івано-Франківська та області першими.