Ще “покращення”. Тарифи на комунальні послуги доведеться піднімати

Економіка, Новини, Суспільство

Національний банк вважає, що утримання енергоносіями високих цін на світових ринках спричиняє потребу перегляду тарифів на житлово-комунальні послуги.

Про це інформує щоденна онлайн-газета Голос ІФ з посиланням на сайт Національного банку.

Так, Національний банк погіршив прогноз інфляції на 2022 рік з 5% до 7,7% з огляду на низку проінфляційних ризиків. Передовсім, світові ціни на енергоносії залишатимуться вищими довший час, ніж очікувалося.

“Це не лише тиснутиме на виробничі витрати бізнесу, а й потребуватиме поступового перегляду тарифів на житлово-комунальні послуги”, – заявили у регуляторі.

Саме необхідність приведення тарифів на житлово-комунальні послуги до економічно обґрунтованих рівнів НБУ називають одним з чільних проінфляційних ризиків.

В НБУ пояснюють, що одномоментне приведення тарифів до обґрунтованих усуне дисбаланси в енергетичному секторі, однак створить значний інфляційний тиск та призведе до погіршення очікувань.

Водночас відтермінування рішень щодо тарифів на ЖКП акумулюватиме квазіфіскальні дисбаланси й ціновий тиск у майбутньому. Зауважимо, що на цьому акцентували також у Міжнародному валютному фонді під час першого перегляду програми stand-by.

Серед основних напрямків роботи, на яких зосереджена програма, визначено “зменшення фіскальних ризиків від квазіфіскальних операцій, зокрема в енергетичному секторі”.

Якщо Ви вперше зайшли на YouTube канал Голос ІФ не забудьте підписатися, разом ми збудуємо Європу в Україні!

Підтримати Голос ІФ: ПриватБанк 4246 0010 0028 2636.

Ми у соціальних мережах. Підписуйтесь в групи Facebok: Голос.if.ua, Голос Прикарпаття, Голос Івано-Франківська, Новини Івано-Франківська та Туристичні Карпати. Дізнавайтесь новини м. Івано-Франківська та області першими.