Відійшов у вічність доцент ПНУ Володимир Сілецький

Новини, Суспільство

16 січня 2022 року на 89-му році життя перестало битися серце кандидата історичних наук, доцента, багаторічного викладача Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника Володимира Івановича Сілецького.

Про це повідомляє щоденна онлайн – газета Голос ІФ з посиланням на пресслужбу ПНУ.

“Ректорат, профспілковий комітет, колективи факультету історії, політології і міжнародних відносин та кафедри історії Центральної та Східної Європи і спеціальних галузей історичної науки глибоко сумують з приводу смерті колеги і наставника, висловлюють співчуття рідним і близьким покійного”, – йдеться у повідомленні.

Похорон відбудеться 18 січня на міському кладовищі.

ДОВІДКА: Сілецький Володимир Іванович народився 2 січня 1934 р. в с. Луки (нині Самбірського району Львівської області). У 1941–1943 рр. навчався в Станіславській народній семирічній школі, 1944–1945 рр. – у Луцькій семирічній школі Дублянського району Дрогобицької області, 1946–1951 рр. – у Станіславській чоловічій СШ № 5.

У 1955 р. закінчив історичний факультет Станіславського державного педагогічного інституту (нині – Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника). Працював учителем історії і географії Верхнянської СШ Войнилівського (тепер – Калуського) району.

З лютого 1958 до травня 1962 р. – учитель історії і географії Переріслянської СШ Ланчинського (тепер – Надвірнянського) району. З лютого 1964 до 1970 р. – лаборант кафедри історії Івано-Франківського державного педінституту імені В. Стефаника (нині – Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника). У 1971–1984 рр. – викладач, старший викладач підготовчого відділення Інституту. У 1984 р. захистив кандидатську дисертацію.

У 1988 р. отримав звання доцента. У 1985–1991 рр. – доцент кафедри історії СРСР і УРСР Івано-Франківського педінституту. У 1992–2007 рр. – доцент кафедри історії слов’ян Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника. Маючи значний досвід учительської роботи, багато уваги приділяв підготовці методичних розробок на допомогу студентам.

Об’єктом наукового дослідження Володимира Івановича були проблеми воєнної історії України – козаччина, Друга світова війна, ОУН і УПА, а також українсько-російські відносини. Автор низки статей з вітчизняної історії, співавтор навчальних посібників з історії Польщі, Чехії, Словаччини. Також постійний автор публіцистичних статей у періодичних виданнях м. Івано-Франківська.

Якщо Ви вперше зайшли на YouTube канал Голос ІФ не забудьте підписатися, разом ми збудуємо Європу в Україні!

Підтримати Голос ІФ: ПриватБанк 4246 0010 0028 2636.

 

Ми у соціальних мережах. Підписуйтесь в групи Facebok: Голос.if.ua, Голос Прикарпаття, Голос Івано-Франківська, Новини Івано-Франківська та Туристичні Карпати. Дізнавайтесь новини м. Івано-Франківська та області першими.