Сміття сховають під землю: в Івано-Франківську започаткують програму будівництва підземних контейнерних майданчиків

Новини, Суспільство

Франківські комунальники цього року мають намір забрати контейнери зі сміттям із вулиць міста. Натомість будуватимуть підземні майданчики.

Про це повідомив заступник міського голови-директор Департаменту інфраструктури, житлової та комунальної політики Михайло Смушак, інформує щоденна онлайн – газета Голос ІФ з посиланням на «Західний кур’єр».

Він також додав, що на майданчиках встановлюватимуть контейнери для сортування сміття.

«Почнемо одразу десь із 20 майданчиків, переважно у центральній частині міста, а згодом будемо переходити у райони. Вони будуть підземні, місткістю приблизно чотири кубометри. Встановлюватимемо ще три спеціальні контейнери для сортування. Таким чином будемо запроваджувати сортування сміття у місті Івано-Франківську», – сказав Михайло Смушак.

За його словами, контейнери для сортування відходів встановлюватимуть такі, як свого часу встановлювала фірма «Віза-вторма», котрі в народі прозвали «дзвіночками». Контейнери будуть окремо для пластику, паперу і скла.

Нагадаємо, що вперше про необхідність будівництва підземних контейнерних майданчиків та сортування відходів у Івано-Франківську заговорили ще у 2017 році. Перший і наразі єдиний такий майданчик змонтували у 2019 році на вулиці Грушевського, біля стоматологічного корпусу медуніверситету.

Також у Івано-Франківську працюють дві сміттєві сортувальні лінії. Одна – комунальна, розташована на міському полігоні твердих побутових відходів у с. Рибне, а друга, приватна, – на території «АТП-0928», яке надає послуги з вивезення твердих побутових відходів із більшої частини міста та деяких сіл міської територіальної громади. Щодня 17 екіпажів «АТП-0928» здійснюють вивезення ТПВ із 815 контейнерів, які розташовані на 185 контейнерних майданчиках.

За словами М. Смушака, наразі проблем із вивезенням твердих побутових відходів в Івано-Франківську нема.

Якщо ви вперше зайшли на YouTube канал Голос ІФ не забудьте підписатися щоб знати першими найгарячіші новини Івано-Франківська та області, про які вам не розповідають інші ЗМІ!

Підтримати Голос ІФ: ПриватБанк 4246 0010 0028 2636.

Ми у соціальних мережах. Підписуйтесь в групи Facebok: Голос.if.ua, Голос Прикарпаття, Голос Івано-Франківська, Новини Івано-Франківська та Туристичні Карпати. Дізнавайтесь новини м. Івано-Франківська та області першими.