З 10 грудня в українських супермаркетах більше не буде безкоштовних одноразових пакетів

Економіка, Новини, Суспільство

Із 10 грудня в Україні починає діяти перший етап відмови від пластикових пакетів на території України.

Про це повідомляє  щоденна онлайн – газета Голос ІФ з посиланням на ilikenews.com.

Тобто забороняється використовувати (на платній чи безоплатній основі) у всіх сферах обслуговування: кафе, супермаркетах тощо пластикові пакети зі стінками висотою 50 мікрометрів. Винятком залишаються біорозкладні пакети для пакування.

Тепер такі пакети надаватимуть лише за гроші. При цьому роздрібні ціни можуть досягти 2 грн/шт.

Постановою, яку незабаром розгляне Кабмін, передбачається встановити мінімальні роздрібні ціни на пластикові пакети у формі рукава, з дном та відкритою горловиною зі стінками товщиною понад 50 мікрометрів у наступних розмірах (гривень за один пакет із ПДВ):

2,0 – без ручок (без бічних складок);

2,50 – без ручок (з бічними складками); з ручками (без бічних складок);

3,0 – з ручками (з бічними складками).

Мінімальні роздрібні ціни будуть застосовуватися під час платного надання пластикових пакетів, призначених для пакування та/або транспортування товарів та продуктів кінцевим споживачам, в об’єктах роздрібної торгівлі, громадського харчування та надання послуг, у яких може здійснюватись розповсюдження пластикових пакетів.

Якщо ви вперше зайшли на YouTube канал Голос ІФ не забудьте підписатися щоб знати першими найгарячіші новини Івано-Франківська та області, про які вам не розповідають інші ЗМІ!

Підтримати Голос ІФ: ПриватБанк 4246 0010 0028 2636.

Ми у соціальних мережах. Підписуйтесь в групи Facebok: Голос.if.ua, Голос Прикарпаття, Голос Івано-Франківська, Новини Івано-Франківська та Туристичні Карпати. Дізнавайтесь новини м. Івано-Франківська та області першими.