В Івано-Франківську через дефіцит чипів зупинив роботу виробник кабелів для Skoda та Opel

Новини, Суспільство

Світова автоіндустрія потерпає від нестачі чипів, саме через них провідні виробники автомобілів змушені скорочувати, а іноді навіть і зупиняти виробництво.

Про це повідомляє щоденна онлайн – газета Голос ІФ з посиланням на Галичину.

У вересні ж чеський автовиробник Skoda Auto призупинив виробництво саме через нестачу чипів. Відповідно торкнулася криза і державного підприємства ВО «Карпати».
«Наше підприємство виробляє кабельно-провідникову продукцію до автомобілів Skoda та Opel. Кожного тижня ми отримуємо замовлення на продукцію. Проте, якщо інші заводи в Європі стоять через відсутність чипів, то і ми змушені стояти, бо не отримуємо замовлень.
На жаль, не може бути так, що заводи, які виготовляють складові до авто стоять, і лише ВО «Карпати» працює, бо всі заводи між собою пов’язані й працюють на єдиний результат – виготовлення машини», – розповідає начальник виробництва Володимир Кицька.

Щоб не звільняти працівників, керівництво на час відсутності замовлень оформляє простої.

«Час простоїв підприємство компенсує. Так, це невеликі кошти в порівнянні з тим, що вони могли б заробити, якби працювали, але ми постійно ведемо перемовини з іноземним партнерами-замовниками, щоби ці виплати збільшити, що нам частково вдалось зробити», – говорить начальник відділу персоналу Оксана Івасів.

Керівниця додає, що наразі є плинність кадрів на деяких проєктах, в першу чергу там, де немає стабільних замовлень.

«Ми ставимося до працівників, які йдуть, із розумінням, адже їм треба утримувати сім’ї. Багато наших працівників говорять при звільненні, що зараз змушені поїхати на заробітки за кордон, але обіцяють повернутися як тільки ситуація стабілізується».

Оскільки ці працівники звільняються, підприємство потребує нових. Але прийняти абсолютно всіх охочих завод не може, оскільки є специфіка виробництва.

«Фахівці відділу персоналу проводять підбір кадрів відповідно до вимог. Майбутні працівники повинні мати хороший зір, добру моторику рук. Є позиції, на яких необхідне уміння працювати з комп’ютером. Тому, на жаль, не можемо взяти на роботу всіх бажаючих, бо мова йде про автомобілі, про безпеку, і ми маємо відповідально ставитися до виготовлення замовлень», – пояснює Оксана Івасів.

Будьте здорові друзі та не забудьте підписатися на YouTube канал Голос ІФ, дізнавайтеся актуальні новини м.Івано-Франківська та області першими!

Підтримати Голос ІФ: ПриватБанк 4246 0010 0028 2636.

 

Ми у соціальних мережах. Підписуйтесь в групи Facebok: Голос.if.ua, Голос Прикарпаття, Голос Івано-Франківська, Новини Івано-Франківська та Туристичні Карпати. Дізнавайтесь новини м. Івано-Франківська та області першими.