На Франківщині 60 % морозива і солодощів нетривалого зберігання не відповідають стандартам

Здоров'я, Новини

60 % зразків морозива і солодощів нетривалого зберігання, які досліджують у випробувальному центрі “Івано-Франківськстандартметрологія”, не відповідають стандартам.

Про це кореспондентці Суспільного Карпати повідомила мікробіологиня випробувального центру Тетяна Злидень, інформує щоденна онлайн-газета Голос ІФ.

“Зазвичай за мікробіологічними показниками бракуємо морозиво, бо у ньому є кишкова паличка. Усе через те, що порушили санітарні норми, можливо, умови транспортування. Також визначаємо фізико-хімічні показники: вміст цукру, сухих речовин. Дізнаємося, чи не порушена технологія виробництва”, — сказала Тетяна Злидень.

У дослідженнях найбільш важливими є мікробіологічні показники, розповідає начальниця випробувального центру Тетяна Стасів. За її словами, якщо вони не відповідають нормам, це може призвести до отруєнь. Втім, не зважаючи на виявлені порушення, випадків отруєнь після споживання продукції, яка досліджувалася у випробувальному центрі, в Івано-Франківську не було. Тетяна Стасів пояснює це тим, що місцеві виробники звертаються з проханнями про дослідження ще на етапі виробництва продукції та перед її продажем. Тому, дбаючи про імідж, можуть поліпшити якість продуктів.

Дослідити зразки продукції у випробувальному центрі “Івано-Франківськстандартметрологія” можуть не лише виробники, а й споживачі. Окрім морозива і солодощів, тут приймають на дослідження молоко, сметану, м’ясні, рибні вироби, напої. Перевіряють у центрі також питну воду.

Не забудьте підписатися на наш YouTube канал Голос ІФ, дізнавайтеся актуальні новини м.Івано-Франківська та області першими! 

Підтримати Голос ІФ: ПриватБанк 4246 0010 0028 2636.

Ми у соціальних мережах. Підписуйтесь в групи Facebok: Голос.if.ua, Голос Прикарпаття, Голос Івано-Франківська, Новини Івано-Франківська та Туристичні Карпати. Дізнавайтесь новини м. Івано-Франківська та області першими.