Новий навчальний рік в Україні: формат та структура

Новини, Суспільство

Вже майже минула половина літніх канікул, тож школи ретельно готуються до початку нового навчального року. Яким він буде та чого чекати учням.

Про це інформує щоденна онлайн-газета Голос ІФ з посиланням на Фіртку.

У Міносвіти наголошують, що учні та вчителі втомилися від онлайн-уроків та прагнуть живого спілкування у класах. Тому вони зараз активно вакцинують освітян, щоб встигнути до початку навчального року.

Яким буде новий навчальний рік:

Формат навчання

Новий навчальний рік планують розпочати традиційно у звичному режимі. Так, міністр освіти Сергій Шкарлет запевнив, що позиція МОН така – дитячі садочки, спеціальні установи та учні 1-4 класів обов’язково повинні вчитися очно.

За його словами, на дистанційне навчання підуть не всі, а за “кольором зони” стосовно коронавірусної інфекції. Так, в червоних зонах доведеться працювати в рамках дистанційної освіти. Раніше у МОН також заявляли, що формат, в якому буде проходити новий навчальний рік, залежатиме від епідемічної ситуації на території окремих регіонів.

Водночас голова ЮНІСЕФ в Україні Лотта Сільвандер додала, що повернення дітей до очного навчання з вересня 2021 року залежить і від темпів вакцинації.

Скільки буде канікул для учнів

Більшість шкіл України вчаться за класичною семестровою системою, що складається з чотирьох чвертей, які об’єднані у два семестри.

Тож, така система навчання передбачає чотири канікулярних періоди:

  • осінні канікули – з 25 по 31 жовтня 2021 року;
  • зимові канікули – з 25 грудня 2021 до 9 січня 2022 року;
  • весняні канікули – 28 березня по 3 квітня 2022 року;
  • літні канікули – з 1 червня по 31 серпня 2022 року.

Чи може щось вплинути на зміни цих дат?

На тривалість і дати канікул може вплинути епідеміологічна ситуація з поширенням коронавірусу. Так уже було з осінніми канікулами у 2020 році, коли через спалах COVID-19 уряд рекомендував українським школам почати канікули на півтора тижня раніше, а зимові канікули розпочали майже на тиждень пізніше.

Якою має бути структура навчального року

  • Розпочинається навчання у День знань – 1 вересня (якщо у цей день вихідний, то навчальний рік розпочинається у перший за ним робочий день).
  • Закінчується не пізніше 1 липня наступного року.
  • Тривалість канікул протягом навчального року мінімум 30 календарних днів.

Школа встановлює в межах часу, передбаченого освітньою програмою, структуру навчального року за:

  • чвертями,
  • півріччями,
  • семестрами.

Тривалість навчального року має складати не менше:

  • 720 навчальних годин – у початковій школі (1 – 4 класи),
  • 890 навчальних годин – у гімназії (5 – 9 класи),
  • 1110 навчальних годин – у ліцеї (10 – 12 класи).

До слова, головний санлікар Ігор Кузін вважає, що невакцинованих дітей, у яких немає протипоказань до щеплення, не треба допускати до шкіл. За його словами, їм краще обрати дистанційне навчання.

Не забудьте підписатися на наш YouTube канал Голос ІФ, дізнавайтеся актуальні новини м.Івано-Франківська та області першими! 

Підтримати Голос ІФ: ПриватБанк 4246 0010 0028 2636.

Ми у соціальних мережах. Підписуйтесь в групи Facebok: Голос.if.ua, Голос Прикарпаття, Голос Івано-Франківська, Новини Івано-Франківська та Туристичні Карпати. Дізнавайтесь новини м. Івано-Франківська та області першими.