Дезінформація РФ у соціальній мережі «Facebook».

Кримінал, Новини, Суспільство

Представники соціальної мережі «Facebook» нещодавно визнали Російську Федерацію ініціатором проведення більшості інформаційних операцій з дезінформації громадян України.

Про це інформує щоденна онлайн-газета Голос ІФ.

Зокрема, такі відомості оприлюднили іноземними мас-медіа «The Washington Post» та «Voice of America» посилаючись на звіт соціальної мережі «Facebook» за останні 4 роки.

Так, з 2017 року, представники соціальної мережі «Facebook» виявили кампанії з дезінформації в більш ніж 50 країнах. Звіт підсумовує 150 операцій з дезінформації. В цілому, згідно з аналізом, Росія була найбільшим постачальником дезінформації: за чотири роки там виявили 27 операцій з впливу. Більшість з них були спрямовані на поширення дезінформації та застосування російськими мас-медіа інформаційних технологій маніпулятивного характеру стосовно України, а також були пов’язані з кремлівськими спецслужбами та Інтернет-агенствами проросійських ЗМІ.

В останні роки жодна інша кампанія впливу в соціальних мережах, виявлена ​​«Facebook», не досягла масштабів дезінформаційної діяльності РФ. У 2017 році в соціальній мережі «Facebook» виявлено масштабну операцію з впливу, в ході якої російське Агентство Інтернет-досліджень (IRA) піддало 126 мільйонів користувачів платформи політичній дезінформації перед виборами.

З початку 2021 року у соціальній мережі «Facebook» виявили та видалили мережу російської військової розвідки, яка зосереджувалася на Україні і сусідніх країнах. Вона створила фейкових персонажів, які працювали на форумах для ведення блогів в різних соціальних мережах. Деякі з них видавали себе за журналістів та намагалися зв’язатися з політиками, журналістами та іншими громадськими діячами в регіоні.

Переломним моментом в недавній історії операцій з впливу у соціальній мережі «Facebook» називають період виборів в США в 2020 році.

Як повідомляється, все більше гравців узяли приклад з Росії і почали операції з дезінформації в своїх країнах. Сюди належать мережі тіньових фірм зі зв’язків з громадськістю, які іноді дійсно працюють на обидві сторони всередині країни, а також політиків, маргінальних політичних груп і урядів.

Крім того, у звіті зазначається, що в останні роки зусилля РФ з дезінформації стали більш витонченими та дороговартісними.  Український та російський сегменти «Facebook» тісно перетинаються. Фейки, які початково поширюють у російських групах та публічних сторінках, швидко потрапляють і в Україну. Тому, слід пам’ятати, що ми, у переважній більшості, стикаємося з тими неправдивими твердженнями, які формуються для того, щоб навіяти страх та посіяти розбрат.

Не забудьте підписатися на наш YouTube канал Голос ІФ, дізнавайтеся актуальні новини м.Івано-Франківська та області першими!

Підтримати Голос ІФ: ПриватБанк 4246 0010 0028 2636

Ми у соціальних мережах. Підписуйтесь в групи Facebok: Голос.if.ua, Голос Прикарпаття, Голос Івано-Франківська, Новини Івано-Франківська та Туристичні Карпати. Дізнавайтесь новини м. Івано-Франківська та області першими.