Данілов пояснив, чому радить відмовитися від поняття “Донбас”

Новини, Політика, Суспільство

Секретар РНБО закликав залишити його в минулому, як “Малоросію” і “Московію”.

Секретар РНБО Олексій Данілов заявив, що поняття “Донбас” з 2000 року є інструментом інформаційної війни проти України, тому його використання сьогодні є підживленням російського антиукраїнського наративу та підіграванням російській пропаганді.

Про це повідомляє щоденна онлайн-газета Голос ІФ з посиланням на “BBC News Україна”.

За його словами, Росія навмисне запустила це поняття для протиставлення і штучного виокремлення певного регіону з особливими правами і статусом, щоб у подальшому обґрунтувати створення і існування державних псевдоутворень.

Крім того, додав секретар РНБО, район Донбас історично охоплював територію Луганської, Донецької і Дніпропетровської областей, а також регіонів сучасної Російської Федерації, зокрема, Ростовської області. “І тому навіть ураховуючи цю обставину, застосування назви «Донбас» до частини території Луганської та Донецької областей України, окупованих Російською Федерацією, не є коректним”, – сказав він.

Данілов вважає, що термін “Донбас” не є “застиглою константою” і повинен залишитися в минулому, як це сталося раніше з “Малоросією” і “Московією”.

“Історія – це живий процес постійних змін. Те, що вважалось аксіомою сто, п’ятдесят і навіть десять років тому, може бути докорінним чином переглянуто з точки зору дня сьогоднішнього. І якщо, наприклад, у 18-му столітті поняття «Московія» було загальноприйнятим для визначення земель, які входять до складу сучасної Росії, то в 21-му столітті, на жаль, ця назва не є актуальною. Таким же неактуальним є термін «Малоросія» для назви території сучасної України. Не кажучи вже про різноманітні штучні радянські назви міст та сіл – «Пионерское», «Октябрьское», «Ленинское» та ін. Змінився час і змінились обставини”, – сказав Данілов.

Не забудьте підписатися на наш YouTube канал Голос ІФ, дізнавайтеся актуальні новини м.Івано-Франківська та області першими! 

Підтримати Голос ІФ: ПриватБанк 4246 0010 0028 2636

Ми у соціальних мережах. Підписуйтесь в групи Facebok: Голос.if.ua, Голос Прикарпаття, Голос Івано-Франківська, Новини Івано-Франківська та Туристичні Карпати. Дізнавайтесь новини м. Івано-Франківська та області першими.