За два місяці прикарпатці сплатили до бюджетів понад 3,3 млрд грн податків, зборів та внесків

Економіка, Новини, Політика, Суспільство
«За підсумками діяльності перших двох місяців року місцеві платники податків до Зведеного бюджету України сплатили понад 2,4 мільярди гривень податкових зобов’язань. Попри карантинні обмеження, позитивна динаміка бізнес активності регіону забезпечила відносно січня-лютого 2020 року збільшення надходжень більш як на третину мільярда», – зазначила начальник Головного управління ДПС в Івано-Франківській області Ірина Столярик, інформує щоденна онлайн-газета Голос ІФ.
З них, за її словами, до загального фонду державного бюджету спрямовано 1,2 мільярда гривень. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року приріст склав майже чверть мільярда гривень, повідомляють на сторінці ДПС в Івано-Франківській області.
В розрізі податків та зборів, найбільшу частку надходжень до держбюджету склав податок на додану вартість – 450 мільйонів гривень. У порівнянні з минулорічним роком показник збільшився більш як на 50 відсотків.
Другою у списку надходжень йде рентна плата, її обсяг сягнув 345 мільйонів гривень, у порівнянні з січнем-лютим 2020 року сплата збільшилася на 44 мільйони гривень. Левова частка таких платежів належить ренті за користування надрами – добувні підприємства з початку року сплатити до державної казни 339 мільйонів гривень, та перевищили торішні платежі на 43 мільйони гривень. Решту, а це 6 мільйонів гривень, становили – рента плата за спеціальне використання лісових ресурсів, води, а також рента за користування радіочастотним ресурсом України.
Третім за обсягом сплати є податок з доходів фізичних осіб, за два місяці його надходження до держскарбниці склали 230 мільйонів гривень і відносно показників минулого року зросли на 12,4 мільйони гривень.
Окрім того, платниками податків Прикарпаття за січень-лютий 2021 року до бюджету держави сплачено 74,8 мільйони гривень екологічного податку, 73,7 мільйонів гривень податку на прибуток, 65,8 мільйонів гривень військового збору та інші обов’язкові податкові збори та платежі.
На потреби громад Івано-Франківщини до місцевого бюджету платниками спрямовано понад 1,1 мільярди гривень податків, а це на 86 мільйонів гривень більше ніж торік. Найбільша частина в структурі надходжень належить податку з доходів фізичних осіб – 682 мільйони гривень, зростання до показника минулого року склали 42 мільйони гривень. Сплата єдиного податку в січні-лютому ц.р. у порівнянні з торішніми показниками також дещо зросла – на 15,5 мільйонів гривень, та збагатила казну на 198 мільйонів гривень. В бюджети місцевих громад прикарпатці сплатили з початку року 105,5 мільйонів земельного податку та орендної плати, відносно минулого року сплата зросла на 4 мільйони гривень.
Що ж до єдиного соціального внеску до Пенсійного фонду, то на 1 березня 2021 року сплата за цим платежем склала майже 942 мільйони гривень та зросла на 18 мільйонів гривень.

Не забудьте підписатися на наш YouTube канал Голос ІФ, дізнавайтеся актуальні новини м.Івано-Франківська та області першими! 

Підтримати Голос ІФ: ПриватБанк 4246 0010 0028 2636

Ми у соціальних мережах. Підписуйтесь в групи Facebok: Голос.if.ua, Голос Прикарпаття, Голос Івано-Франківська, Новини Івано-Франківська та Туристичні Карпати. Дізнавайтесь новини м. Івано-Франківська та області першими.