Франківські депутати припинили діяльність долинського “Теплого дому”

Економіка, Здоров'я, Новини, Суспільство

19 лютого, під час сесійного засідання Івано-Франківської обласної ради прикарпатські депутати вирішили припинити діяльність Долинського обласного центру соціальної підтримки дітей та сімей «Теплий дім».

Про це інформує щоденна онлайн-газета Голос ІФ з посиланням на  Галичину.

За таке рішення проголосувало 47 депутатів.

Варто зазначити, що прийняттю цього рішення передувало тривале обговорення.

Працівники закладу та батьки дітей з інвалідністю, які живуть в «Теплому домі» просили депутатів не ліквідовувати заклад.

Однак, державна стратегія передбачає закриття інтернатних закладів до 2026 року. Крім того, у Тлумачі вже є подібний заклад. Відповідно, держава не планує виділяти кошти на утримання таких закладів.

Перший заступник голови Івано-Франківської облради Василь Гладій зазначив, що державна політика спрямована на те, щоб діти виховувались у сім’ях, а не інтернатах. Відтак, частину дітей повернуть у біологічні сім’ї або влаштують у патронатні сім’ї, знайдуть усиновителів чи опікунів. Усі ці форми держава фінансує.

Крім того, «Теплий дім» може взяти на утримання Долинська громада.

Зазначимо, що на фінансове утримання «Теплого дому» щороку виділяли більше 15 млн. гривень. У закладі перебувало 50 дітей і 70 працівників.

Не забудьте підписатися на наш YouTube канал Голос ІФ, дізнавайтеся актуальні новини м.Івано-Франківська та області першими! 

Підтримати Голос ІФ: ПриватБанк 4246 0010 0028 2636

Ми у соціальних мережах. Підписуйтесь в групи Facebok: Голос.if.ua, Голос Прикарпаття, Голос Івано-Франківська, Новини Івано-Франківська та Туристичні Карпати. Дізнавайтесь новини м. Івано-Франківська та області першими.