Чи буде Чорний ліс національним природним парком (відео)

Відео-новини, Новини, Суспільство, Туризм

В управління екології та природних ресурсів Івано-Франківської ОДА протягом останніх двох років готують документи для того, аби надати Чорному лісу статус національного природного парку.

Про це пише щоденна онлайн – газета Голос ІФ з посиланням наСуспільне Карпати.

Загальнозоологічний заказник місцевого значення Чорний ліс розташований на площі понад 15 тисяч гектарів в Калуському та Івано-Франківському районах.

Статус заказника ця територія має з 1995-го року. Ліс, окрім низки червонокнижних видів рослин, є домівкою і для бурого ведмедя, дикого кота, рисі та саламандри.

Голова Івано-Франківської обласної громадської організації “Чорний ліс” Іван Жирик з 2016-го року звертається в різні інстанції, щоб надати лісовому масиву статус національного природного парку. Зокрема, звертався до облдержадміністрації, Кабінету Міністрів та президента Зеленського.

 

“Чорний ліс – є єдиним унікальним екологічним коридором, який поєднує Подністров’я і гірські масиви Карпат. В нашій області більше такого екологічного коридору немає. Цей екологічний коридор, як і всі такі ж цінні території входять в екологічну мережу області та країни”, – каже заслужений природоохоронець України.

Начальник управління екології та природних ресурсів ОДА Андрій Пліхтяк повідомив, що наукове обґрунтування щодо надання лісу статусу національного парку вже готове. Його в управлінні розробляли протягом двох минулих років.

 

 

“Це є об’єкт загальнодержавного значення. Рішення про створення національного природного парку приймається згідно з указом президента. На сьогодні є наукове обґрунтування. І законом про ПЗФ чітко передбачено, що при створенні національного природного парку має бути погодження постійних землекористувачів, на якій території планується створити цей природний парк. На сьогодні проводиться процедура отримання цих погоджень”, – розповідає Андрій Пліхтяк.

Окрім того, Чорний ліс має вагоме історичне значення. У ХХ столітті в цьому лісі дислокувалися загони Української повстанської армії, також тривали бої під час Першої та Другої світових воєн. В лісі поблизу села Глибоке розташована могила командира УПА Різуна, саме тут він прийняв свій останній бій з енкаведистами.

“Тут було близько шести куренів УПА, які діяли у 1945-му – початку 1946-го року найактивніше. Ми зробили декілька розкопок на території Чорного лісу. Зокрема, в селі Грабівка. Її негласно називають столицею Чорного лісу. Розкопали повстанську криївку, де виявили останки підпільників. Правда, їхні імена залишилися невідомі”, – каже Василь Тимків, директор обласного комунального підприємства “Пам’ять”.

Не забудьте підписатися на наш YouTube канал Голос ІФ, дізнавайтеся новини м.Івано-Франківська та області першими!
Ми у соціальних мережах. Підписуйтесь в групи Facebok: Голос.if.ua, Голос Прикарпаття, Голос Івано-Франківська, Новини Івано-Франківська та Туристичні Карпати. Дізнавайтесь новини м. Івано-Франківська та області першими.