Адвокату з Прикарпаття відмовили в можливості стати суддею за неетичну поведінку

Кримінал, Новини, Суспільство

Адвокату Андрію Малетину, який був кандидатом на посаду судді, відмовили в призначенні через напади на журналістів і зловживання процесуальними правами.

Про це інформує щоденна онлайн – газета Голос ІФ з посиланням на КУРС.

Вища рада правосуддя (ВРП) 12 листопада вперше у своїй практиці відмовилася внести представлення на призначення на посаду судді учасника суддівських відборів. Таку відмову отримав адвокат з Івано-Франківська Андрій Малетин, який вперше брав участь у відборі ще в 2012 році, повідомляє “Судово-юридична газета”.

Як випливає з рішення Ради правосуддя, до кандидата в судді виникли претензії у зв’язку з недотриманням ним етичних стандартів.

За результатами конкурсу, який Вища кваліфікаційна комісія суддів України (ВККСУ) провела влітку 2019 року, Андрій Малетин отримав можливість стати суддею Путильського районного суду Чернівецької області.

Однак в 2020 році з розглядом кандидатури Малетина на ВРП почалися проблеми. 21 травня 2020 року члени Ради правосуддя вирішили відкласти розгляд рекомедації кандидата і провести додаткову перевірку.

Підставою для цього стало звернення, яке надійшло в ВККСУ ще 10 грудня 2018 року від члена Національної спілки журналістів, кореспондента Долинської районної газети “Свіча” Юрія Петрухіна. У своєму зверненні журналіст повідомив, що Андрій Малетин напав на нього після судового засідання 23 жовтня 2017 року просто в приміщенні Долинського районного суду. При цьому, як йдеться у зверненні, Малетин наніс журналісту удар головою в обличчя. Зберігся відеозапис цього випадку.

Також про неетичну поведінку Малетина після цього ж судового засідання заявила журналістка видання “Галицький кореспондент” Марта Баранецька. Вона повідомила, що 23 жовтня 2017 року Малетин викручував їй руки і намагався вибити з рук мобільний телефон, на який вона намагалася знімати відео.

В результаті, 24 жовтня 2017 року було зареєстроване кримінальне провадження за ч. 1 ст. 296 (хуліганство) ККУ. Втім, 19 вересня 2020 року провадження було закрите у зв’язку з відстуністю складу злочину.

Згаданий судовий процес стосувався справи про захист честі, гідності і ділової репутації. Через одну з публікацій у клієнта Малетина – голови однієї з сільських рад Прикарпаття – виникли претензії до Петрухіна, що і стало причиною судового позову.

На засіданні Ради правосуддя 12 листопада цього року Малетин підтвердив, що в нього був конфлікт з журналістами, але запевняв, що став жертвою провокації з їхнього боку. Факт фізичного нападу на Петрухіна і Баранецьку, а також погрози на адресу журналістів Малетин категорично заперечував.

Однак, окрім випадку в Долинському райсуді, у Ради правосуддя знайшлися й інші претензії до Малетина.

Зокрема, з’ясувалося, що він неодноразово вдавався до дій, які можна трактувати як зловживання своїми процесуальними правами. Не погоджуючись з рішеннями суддів, Малетин нерідко заявляв їм відводи, при цьому звинувачуючи в некомпетентності. Наприклад, одне з рішень Івано-Франківського міського суду він назвав “завідомо безграмотним”.

В підсумку за відмову внести рекомендацію на призначення Андрія Малетина на посаду судді проголосували усі 14 присутніх на засіданні членів Вищої ради правосуддя.

Не забудьте підписатися на наш YouTube канал Голос ІФ, дізнавайтеся новини м.Івано-Франківська та області першими!

 

Ми у соціальних мережах. Підписуйтесь в групи Facebok: Голос.if.ua, Голос Прикарпаття, Голос Івано-Франківська, Новини Івано-Франківська та Туристичні Карпати. Дізнавайтесь новини м. Івано-Франківська та області першими.