“Велике будівництво в’язниць”, більше хизуватись нічим

Новини, Суспільство

Міністр юстиції Денис Малюська анонсував в Україні “великий розпродаж”, який переросте у “велике будівництво” в’язниць, про це інформує Голос.if.ua.

“Ми розпочинаємо великий розпродаж в’язниць. Це маленький крок для одного міністерства, але гігантський стрибок для людства… Скоріш за все тюрми втратять своє цільове призначення. І будуть знищені. Ключова цінність у цих об’єктах для інвесторів – можливість отримати великі земельні ділянки з уже підведеними інженерними мережами. Що виросте на їх місці – заводи, житлові комплекси, ТРЦ – це вже не до нас, а до майбутніх власників та органів місцевого самоврядування, які затверджують генплани, ДПТ і видають містобудівні умови та обмеження”, – написав високопосадовець.

читайте також: Міністр юстиції оголосив про випуск подарункових сертифікатів у франківське СІЗО

За його словами, такі кроки не означають те, що засуджених випустять на волю.

“Ні. Просто у нас надто багато надлишкового майна, на утримання якого ми витрачаємо кошти. От з нього якраз і розпочинається продаж”, – додав Малюська.

Відтак, у версії міністра “великий розпродаж в’язниць” виглядатиме так:

1) продаємо заморожені тюрми (вони не використовуються і ми лише марнуємо кошти на їх охорону);

2) оптимізуємо мережу наявних в’язниць, вивільняємо, заморожуємо і продаємо ще до десятка поки що функціонуючих тюрем;

3) обираємо міста, у яких слідчі ізолятори будуть виводитись із центральних частин міста у промзону або взагалі за міську смугу. Чим лояльнішою буде міська влада, тим більше шансів, що відповідне місто потрапить у список перших;

4) проєктуємо та будуємо перші нові та сучасні слідчі ізолятори на околицях;

5) продаємо старі слідчі ізолятори у центральних частинах міст та переїжджаємо у нові;

6) повторюємо кроки 4 та 5 поки не отримаємо повністю нову мережу сучасних СІЗО;

7) будуємо/реконструюємо установи виконання покарань.

При цьому він додав, що кроки 1-3 уже перебувають у процесі реалізації.

“Протягом наступних кількох тижнів ми продовжимо презентувати перші лоти та забезпечуватимемо можливість їх огляду потенційними покупцями. Про дати безпосередньо аукціонів повідомлятимемо окремо. Як видно з описаного вище плану “великий розпродаж в’язниць” переросте у “велике БУДІВНИЦТВО в’язниць”, – підсумував Малюська.

Всі важливі Новини Івано-Франківська – Голос  тут.

Ми у соціальних мережах. Підписуйтесь в групи Facebok: Голос.if.ua, Голос Прикарпаття, Голос Івано-Франківська, Новини Івано-Франківська та Туристичні Карпати. Дізнавайтесь новини м. Івано-Франківська та області першими.